Obiecująca. Młoda. Kobieta – pokaz i dyskusja z przedstawicielkami CPK

Opublikowano: 15 marca 2021 r.

Data i czas
17 marca 2021 r. (środa)
20:30–22:30

Kategorie
FilmSpotkania

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Mapa niedostępna

Kino Centrum w CSW Toruń oraz Centrum Praw Kobiet – Oddział w Toruniu zapraszają:
OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA – pokaz i dyskusja
Środa, 17 marca, godz. 20.30.
Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.
Dyskusję poprowadzą:
Magdalena Braun – prezeska Fundacji Dobry Dotyk, zajmującej się edukacją seksualną, konsultacjami seksuologicznymi i terapią. Współpracuje z Centrum Praw Kobiet w Toruniu, prowadzi terapię klientek z doświadczeniem przemocy seksualnej.
Aleksandra Dynus – studentka V roku psychologii. Wolny czas spędza na czytaniu i pisaniu oraz rozmowach o feminizmie i problemach kobiet. Prowadzi popularny profil na instagramie, wolontariuszka Centrum Praw Kobiet, interwentka.
O filmie:
Wizjonerski reżyser Emerald Fennell („Obsesja Eve”) przedstawia nowe oblicze słodkiej zemsty.
Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.
O toruńskim oddziale Centrum Praw Kobiet:
Misją Centrum Praw Kobiet jest działanie na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Fundacja dąży do stworzenia warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka, w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci.
W codziennej działalności oddział w Toruniu udziela przede wszystkim kompleksowego wsparcia (konsultacje prawne, psychologiczne, zawodowe, asysta w sądach, bezpieczne schronienie) kobietom, których prawa są łamane, które doświadczają przemocy lub dyskryminacji. Ważną rolą działalności CPK w Toruniu odgrywają również szeroko rozumiane działania edukacyjne (szkolenia, warsztaty, publikacje).
Za Fundacją Centrum Praw Kobiet stoi 25 lat działalności i doświadczenia. Toruński oddział działa od marca roku 2020.
Centrum Praw Kobiet uczestniczy w konsultacjach związanych ze zmianą ustawy o definicji gwałtu.
Więcej o Centrum Praw Kobiet – www.cpk.org.pl.
Skip to content