Obrazy sznurkiem malowane – cykl warsztatów wyplatania makramy

Opublikowano: 22 marca 2022 r.

Data i czas
23 marca 2022 r. (środa)
17:00–18:30

Kategorie
Warsztaty

Mapa niedostępna

To nazwa cyklu sześciu cotygodniowych warsztatów manualnych adresowanych dla młodzieży w wieku 14-19 lat, na których uczestnicy poznają techniki plecenia makramy w celu tworzenia obrazów jakie ich własna kreatywność uzna za odpowiednie.
✅ Co to jest makrama?
Makrama pochodzi ze starożytnej Asyrii i Babilonii i oznacza w języku arabskim dekorację wiązaną. Technika wiązania jest sztuką plecenia sznurków, bez użycia drutów czy szydełek. Jedynym narzędziem są sprawne dłonie człowieka. Ogromną zaletą tego stylu jest prostota jego wykonania. Znając kilka podstawowych węzłów można wykonać uniwersalne i różnorodne ozdoby w domu i jego otoczeniu.
✅ Do czego służy makrama?
Obecnie makrama przeżywa swój renesans i w świecie dekoracji wnętrzarskich spełnia przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Służy do tego, by w naszym życiu obecne były ładne przedmioty, które poprawią nam samopoczucie i pozwolą stworzyć w domu przytulną atmosferę.
Techniką makramy można wykonywać również biżuterię, paski, szale, serwety, narzuty, torby, firanki, hamaki, koszyki, kwietniki, namioty, baldachimy, torebki, huśtawki, kołyski, abażury, lampy, półki i wiele innych! Także takich, jak „obrazy sznurkiem malowane”.
✅ Cele warsztatów
Na warsztatach uczestnicy:
Poznają różnorodne sposoby wiązania, skręcania i nawijania nici/sznurków o specjalnym splocie, co daje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia najrozmaitszych wzorów i łączeń, rozwija kreatywność, cierpliwość, uczy precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie nitek, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy. I tym większa satysfakcja z własnego dzieła!
➡️➡️Zapraszam więc do wspólnej podroży makramowym szlakiem, młodych ludzi mających odrobinę wyobraźni, szczyptę inwencji, wytrwałość, cierpliwość. I chęć tworzenia „obrazów sznurkiem malowanych”, która być może stanie się ich życiową pasją!
Halina Gumowska
/ autorka i realizatorka programu /
Liczba miejsc ograniczona.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
⬇️⬇️⬇️
https://www.willazpasja.pl/zapisy/
Wszystkie zajęcia w CAL 'Willa z pasją’ są darmowe dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.
Skip to content