Okta Ober Potańc

Opublikowano: 7 października 2021 r.

Data i czas
8 października 2021 r. (piątek)
19:00–23:45

Lokalizacja
WEJśCIóWKA (pl. Teatralny 1)

Kategorie
InneSpotkania

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na zabawę taneczną w stylu trad & balfolk przy muzyce czerpiącej ze starodawnych wzorców, a jednocześnie brzmiącej atrakcyjnie i nowocześnie. Potańc to zabawa taneczna, w duchu której tkwią sprawdzone na przestrzeni wieków skuteczne składniki balu, łączące pokolenia, budujące wspólnotę i zapewniające spotkanie ludzi i zabawę na wysokim poziomie. Repertuar muzyczno-taneczny wywodzi się z dawniejszej tradycji polskiej wsi, ale również z kultur nam pokrewnych: szwedzkiej, francuskiej i różnych zakątków Europy. Bezmiar tradycyjnych tanecznych doznań tego wieczoru odszukać będzie można w parach, kole czy korowodzie, po polsku, szwedzku, francusku, portugalsku i bretońsku. Od współtancerzy i współmuzykantów. W programie potańcu przewidziane są mini koncerty muzykantów grających do tańca w ramach sceny otwartej.
***
Wstęp na Potańc jest okraszony biletem w wysokości 15 zł. Modna wersja opaski ucieszy gości w kreacjach pozbawionych kieszeni. Charakter „cash-back” pozwala czerpać z dobroci menu kawiarni WEJśCIóWKA do wysokości 2/3 wartości biletu czyli 10 zł.
***
Scena otwarta – grajlista do tańca:
Zapraszamy muzyków i śpiewaków do udziału w grajliście do tańca w ramach otwartej sceny! Jeśli potrafisz wykonać utwory do tańca, masz przygotowany repertuar do tańców polskich, szwedzkich, francuskich, bretońskich, bądź z innych zakątków Europy oraz chęć zagrania i zaśpiewania paru kawałków dla tancerzy podczas Potańcu, to serdecznie zapraszamy! Dla zapewnienia dobrej jakości kompozycji zgłaszanych występów w programie potańcu oraz w celach organizacyjnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego na stronie nobrotow.pl
Skip to content