Opowieść Wiatru – wystawa dla dzieci

Opublikowano: 23 grudnia 2021 r.

Data i czas
15 stycznia 2022 r. (sobota) – 27 lutego 2022 r. (niedziela)
10:00–18:00

Lokalizacja
Wozownia (ul. Ducha Świętego 6)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Galeria Sztuki Wozownia

Wczytuję mapę...

„Opowieść Wiatru” to wystawa skierowana do dzieci, oparta na bajce pod tym samym tytułem, której autorką jest Joanna Gwiazda. Narracja porusza tematy związane z ochroną środowiska, w szczególności dotyczy kurczących się zasobów wodnych Ziemi. Kanwą wystawy jest snuta przez Wiatr opowieść o potworze Wyciskaczu, odpowiedzialnym za zniknięcie wody. Każde dziecko odwiedzające wystawę, staje się jej głównym bohaterem, od którego zależy przebieg i powodzenie całej wyprawy. Wraz z Wiatrem wyrusza w podróż, podczas której spotyka wielu bohaterów: Znikające Chmury, Zagubioną Rzekę czy Żarłoczną Pustynię, by na koniec dotrzeć do jaskini Wyciskacza i odebrać mu Skarb.
Wystawa powstaje prawie w całości z materiałów recyklingowych. „Naszym celem jest również, na ile to możliwe, ograniczenie nakładów finansowych, dlatego do jej realizacji użyte zostaną materiały pozyskane z odpadów i śmieci” – wyjaśniają twórcy.
Autorkami koncepcji wystawy są Joanna Gwiazda (Galeria Sztuki Wozownia) oraz Dorota Chilińska (WSP UMK). Za jej realizację i oprawę graficzną odpowiedzialni są studentki i studenci V roku Katedry Intermediów WSP UMK: Sara Oda Chabowska, Kinga Kaczewiak-Dzieciątkowska, Bohdan Klimchuk, Piotr Różycki, Karolina Sobczyk, Anastasiia Utkina, Martyna Wenda, Natalia Wieczorek oraz pracownicy Katedry: Dorota Chilińska, Arkadiusz Soroka, Szymon Chyliński.
koncepcja wystawy: Joanna Gwiazda i Dorota Chilińska
Skip to content