Orszak Trzech Króli w Toruniu

Opublikowano: 27 grudnia 2019 r.

Data i czas
6 stycznia 2020 r. (poniedziałek)
12:30–15:00

Lokalizacja
Rynek Staromiejski (Rynek Staromiejski)

Kategorie
InneKoncertyWystawy

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Barwne stroje, wspólne kolędowanie, ogromne figury w stylu hiszpańskich gigantes, a na zakończenie koncert jednego z najciekawszych zespołów wykonujących roots reggae – tak zapowiada się Orszak Trzech Króli, który już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice toruńskiej Starówki. Bez wątpienia będzie wesoło, kolorowo i śpiewająco!

Bożonarodzeniowe świętowanie mieszkańcy miasta zakończą barwnym Orszakiem Trzech Króli, który już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice toruńskiego zespołu Staromiejskiego. Tradycją stało się obchodzić je w formie hucznej parady z mnóstwem atrakcji.

Kolorowy i żywy Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego o godz. 12:30. Warto zjawić się jednak wcześniej – aby przyjrzeć się dokładniej trzem królom i wziąć królewską koronę! Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych przez Prezydenta Miasta Torunia, barwna parada wyruszy ul. Szeroką, a następnie ul. Królowej Jadwigi, by dotrzeć na Rynek Nowomiejski. Podczas orszaku nie zabraknie szczudlarzy, śpiewających aniołów, czy wyczekiwanych przez wszystkich olbrzymich postaci trzech króli nawiązujących do hiszpańskich gigantes.

Docierając na Rynek Nowomiejski warto będzie zajrzeć do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka (ul. Rynek Nowomiejski 17), w której ulokowana zostanie wystawa belenes de Navidad. To unikalne bożonarodzeniowe szopki w stylu hiszpańskim – bogato dekorowane, oryginalne i z lokalnymi akcentami. Wystawa przygotowana została przez Bractwo Toruńskich Belenistów. Ekspozycja czynna będzie w dniu 6.01.2020 r. w godzinach 12:00 – 16:00.

Orszak Trzech Króli zakończy się natomiast koncertowo! Na specjalnie przygotowanej scenie na Rynku Nowomiejskim wystąpi Paraliż Band. Toruński zespół to jedna z czołowych kapel wykonujących muzykę roots reggae w Polsce. Znani są z bogatego instrumentarium, ciekawych aranżacji i iście „marleyowskich” kompozycji. Na swoim koncie mają ponad 200 koncertów, a każdy z nich oryginalny i niepowtarzalny. Widzów z pewnością wprawią w dobry nastrój takie piosenki jak „Na brzegu rzeki”, „Sam na sam” czy „Pozwól mi płynąć”.

Przygotuj koronę i zdobądź atrakcyjne nagrody!

Podczas Orszaku Trzech Króli nie zabraknie także konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkich uczestników parady zapraszamy do wspólnej zabawy i tworzenie jak najpiękniejszych koron! Tym bardziej, że zadanie konkursowe jest wyjątkowo proste!

Wystarczy przygotować koronę według własnego projektu, a następnie wykonać sobie w niej zdjęcie 6 stycznia 2020 roku na Orszaku Trzech Króli. Do wygrania atrakcyjne zestawy gier planszowych i klocków ufundowane przez Prezydenta Miasta Torunia  Michała Zaleskiego.

Zrobione podczas Orszaku Trzech Króli zdjęcie lub zestaw zdjęć należy wysłać na adres konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – Z koroną w darze”. Zdjęcia powinny być przesłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego. W treści wiadomości prosimy podać dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail). Na konkursowe zdjęcia z Orszaku Trzech Króli czekamy do 13 stycznia 2020 roku.

 Więcej informacji i regulamin konkursu na tak.torun.pl, a także na tak.torun.pl/orszak

  ***

Organizatorami cyklu wydarzeń świąteczno-noworocznych w Toruniu są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Torunia.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Skip to content