Oscar Nominated Shorts – pokaz specjalny!

Opublikowano: 21 stycznia 2020 r.

Data i czas
9 lutego 2020 r. (niedziela)
17:00–21:00

Lokalizacja
Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Film

Organizator
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Wczytuję mapę...

Pokaz krótkometrażowych filmów aktorskich i animowanych nominowanych do prestiżowej Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.
Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.
Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż są rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.

Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

Najlepsze krótkometrażowe filmy animowane, godz. 17:00
Program:

Daughter (Dcera),
reż. Daria Kashcheeva, Czechy 2019, 15 min
Podczas pobytu w szpitalu, córka wspomina moment z dzieciństwa, kiedy chciała podzielić się ze swoim ojcem przeżyciem znalezienia rannego ptaka.Nieporozumienie doprowadziło do utraty ojcowskiego ciepła, rozbitej na wiele lat, aż do tej chwili w szpitalnej sali, kiedy okno zostaje rozbite przez małego ptaszka.

Hair Love,
reż. Matthew A. Cherry, USA 2019, 7 min
W tej wyjątkowej historii o pewności siebie i ojcowskiej miłości do córki, zadaniem taty jest uczesanie swojej córki Zuri i ułożyć jej wymarzoną fryzurę.

Kitbull,
reż. Rosana Sullivan, USA 2019, 9 min
Wyprodukowany przez Kathryn Hendrickson KITBULL, w reżyserii Rosana Sullivana, pokazuje nieoczywistą więź powstałą między dwoma stworzeniami: bezwarunkowo niezależnym bezpańskim kotem oraz pitbullem. W ten sposób doświadczają przyjaźni po raz pierwszy.

Memorable,
reż. Bruno Collet, Francja 2019, 12 min
Dla Louisa i jego żony Michelle świat wydaje się być innym miejscem. W zasadzie, ostatnio ich życie jest ciągiem samych dziwnych zdarzeń.

Sister,
reż. Siqi Song, USA 2018, 8 min
Mężczyzna wraca do wspomnień z dzieciństwa, kiedy dorastał z irytującą młodszą siostrą w latach 90. w Chinach. Jak mogłoby wyglądać jego życie, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?

The Bird and The Whale,
reż. Carol Freeman, Ireland 2018, 7 min
Mały wieloryb oddzielony od rodziny znajduje ptaka w klatce ocalałego z rozbitego statku. Razem podejmują walkę o przetrwanie, zagubieni pośrodku morza.

Hors Piste,
reż. Léo Brunel, Loris Cavalier Francja 2019, 7 min
Dwóch najlepszych ratowników w regionie wylatuje na kolejną misję. Niby pełna profeska i skuteczność, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Henrietta Bulkowski,
reż. Rachel Johnson, USA 2019, 16 min
Zdeterminowana młoda kobieta, dotknięta garbem, za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenie i zwiedzić świat. Oto historia jej drogi do szczęścia.

Maestro,
reż. Florian Babikian, Victor Caire, France 2019, 2 min
W głębi lasu grupa dzikich zwierząt zaczyna nocną operę pod batutą wiewiórki.

Najlepsze krótkometrażowe filmy aktorskie, godz. 19:00

Program:
Brotherhood,
reż. Meryam Joobeur, Tunezja/Kanada 2018, 25 min
Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

Nefta Football Club,
reż. Yves Piat, Francja 2018, 17 min
Dwójka braci natrafia na osła na pustyni. Dziwnym trafem, zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

Saria,
reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23 min
Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

The Neighbor’s Window,
reż. Marshall Curry, USA 2019, 20 min
Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

A Sister,
reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16 min
Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon jej życia.

Bilety: 12zł studenci i absolwenci
14zł – pozostałe osoby

Skip to content