Palmy Wielkanocne | Warsztaty pokoleniowe

Opublikowano: 29 marca 2022 r.

Data i czas
6 kwietnia 2022 r. (środa)
17:00–18:30

Lokalizacja
Dom Muz na Rudaku (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Palmę Wielkanocną tworzy się z gałązek palmowych, wierzby, trzciny, ziół, gałązek bukszpanu oraz innych żywych lub suszonych roślin. Można ją zasuszyć, by czuwała nad szczęściem rodziny przez cały rok, zmieszać z ziarnem, żeby zapewnić urodzaj, lub wykorzystać jako fragment świątecznej dekoracji, ale najpierw w ostatnią przed świętami niedzielę, trzeba ją poświęcić.
Jakich technik użyć, by taką palmę wykonać? Podczas zajęć pod okiem doświadczonej florystyki, nabędziemy tę wiedzę i samodzielnie stworzymy swoją niepowtarzalną palmę, z którą dumnie wybierzemy się do kościoła w Niedzielę Palmową.
Warsztaty poprowadzi dla Was Aleksandra Strzelec – florystka, edukatorka kultury, plastyczka, architektka krajobrazu. Najlepiej czuje się w ogrodzie, w lesie, na polu i na łące – czerpie z natury pełnymi garściami! Czerpcie i Wy!
Zapewniamy wszystkiego niezbędne materiały.
Przy stanowisku może pracować od 1 do 3 osób, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera, należy to jednak zgłosić wcześniej na adres e-mail: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl.
Skip to content