Piernikowe potyczki, Kot w Butach | Festiwal Teatrów Ulicznych

Opublikowano: 17 lipca 2020 r.

Data i czas
26 lipca 2020 r. (niedziela)
13:00–17:00

Lokalizacja
Ruiny kościoła św. Mikołaja i Klasztoru Dominikanów w Toruniu (Dominikańska 9)

Kategorie
Festiwale

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Nie ma co ukrywać –  6. Festiwalu Teatrów Ulicznych to teatralna uczta dla dzieci. W niedzielę, 26 lipca, na najmłodszych czekać będzie nie jeden, a aż 2 spektakle! Prosimy zagospodarować czas po godz. 13:00 i po godz. 16:00.
W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób.
Wstęp wolny, bez dystrybucji wejściówek. ‼️WAŻNE‼️ Obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia!
„Piernikowe Potyczki”
Teatr Vaška
26.07.2020
g. 13:00
Ruiny Podominikańskie
Spektakl opowiada legendę o tym, w jaki sposób doszło do powstania wyjątkowych, miodowych pierników toruńskich. Nazwa spektaklu nie jest bez znaczenia, do jego fabuły wprowadzone zostały konflikty, które mają na celu pokazać widzowi, jak dochodzić do porozumienia, w atmosferze tolerancji, nie używając przemocy i szanując partnerów rozmowy. Piernikowe potyczki to widowisko skonstruowane w sposób zróżnicowany, gdyż popisy aktorów przeplatają się ze scenami lalkowymi.
„Kot w butach”
Teatr Vaška
26.07.2020
g. 16:00
Ruiny Podominikańskie
Znana wszystkim bajka o Kocie w Butach ukazana w nowej odsłonie. Spektakl opowiada historię o kocie, który nie jest zwykły, potrafi mówić, a nawet śpiewać. Wierzy, że można zmienić życie w bajkę. Nieomal mu się to udaje, ale czy to możliwe? Bajka zaprezentowana jest w mało znanej w Polsce technice lalkowej – marionetce. Podczas spektaklu mamy okazję zobaczyć wspaniałą animację i pełne humoru rozwiązania sytuacyjne oraz usłyszeć barwną muzykę i melodyjne piosenki.
Więcej informacji na stronie: www.festiwalteatrowulicznych.pl
Skip to content