Pinky Loops I Artus Festival I koncert

Opublikowano: 15 października 2020 r.

Data i czas
13 listopada 2020 r. (piątek)
19:00–20:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
FestiwaleKoncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Pinky Loops to energetyczny kobiecy duet młodych artystek, które grają na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem loopera, czyli elektronicznego urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Daje on możliwość nagrywania motywów muzycznych na żywo w trakcie występów, nakładania na siebie wielu linii melodycznych i odtwarzania ich jako podkład, co tworzy bardzo ciekawy efekt dla słuchacza i sprawia, że duet brzmi jak… Kilkuosobowy zespół!
Duet Pinky Loops, pomimo że na scenie muzycznej jest od zaledwie trzech lat, szturmem wdarł się w serca publiczności i ma na swoim koncie ważne osiągnięcia. Artystki otrzymały stypendium Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz stypendium, a także nagrodę za promowanie kultury muzycznej od Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Duet znalazł się także w gronie laureatów wybranych przez Radzimira Dębskiego do Projektu 30/90.
Artystki były gośćmi festiwali: Drums Fusion w Bydgoszczy, Bella Skyway w Toruniu, Różewicz Open w Radomsku oraz Muzyka w świetle księżyca w Lubostroniu. Ich utwór Polifonic z debiutanckiej płyty znalazł się w pierwszej dziesiątce listy przebojów audycji Będzie Głośno Polskiego Radia Czwórka.
W ramach koncertu Pinky Loops na Artus Festival usłyszymy kompozycje własne oraz nowe aranżacje znanych standardów muzyki rozrywkowej i filmowej.
__________
Artus Festival 2020
Mecenas: Mój Toruń
Partner Główny: Kujawsko-Pomorskie
Partner: Powiat Toruński
Sponsorzy: Apator, Grupa PGE, PRES Grupa Deweloperska, Nove Torpo, Polonica Broker
Partner Technologiczny: CeX
Patroni medialni: TV TORUŃ, TVP3 Bydgoszcz, Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń
Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu
Wydarzenie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”
Skip to content