Piotr Opacian — kajakiem przez dziki Oleniok

Opublikowano: 4 listopada 2019 r.

Data i czas
6 listopada 2019 r. (środa)
20:00

Lokalizacja
ACKiS „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Wczytuję mapę...

Piotr Opacian – podróżnik, kajakarz i fotograf przyrody, zainteresowany głównie Ameryką Południową, gdzie zorganizował wiele wypraw. Za samotne przepłynięcie kajakiem Rio Madidi znajdującej się w słabo poznanej Amazonii boliwijskiej otrzymał statuetkę Kolosa 2005 i nagrodę dziennikarzy. Ma również w swoim dorobku wyprawy do Afryki, w góry Ałtaju, wyprawy syberyjskie i na Spitsbergen. Instruktor kajakarstwa i członek Rady Kolosów w kategorii Wyczyn Roku. Jego pasją stało się kajakarstwo morskie

Na spotkaniu opowie o rzece Oleniok – jednej z ostatnich wielkich i całkowicie dzikich rzek na Ziemi. Wyprawa Oleniok 2019 to niezwykły spływ kajakowy jaki odbyła ekipa czterech polskich kajakarzy nurtem tej rzeki. Przepłynęli 2 000 kilometrów przez dziewiczą przyrodę, która bardzo rzadko widuje przedstawicieli naszego gatunku, min. wielotysięczna migracja reniferów, która przecięła im drogę na północ. Towarzyszyły im bezludne, księżycowe góry i tysiące ton rdzewiejącego sprzętu.

Piotr Opacian ma swoją stronę internetową, na której publikuje owoce innej swojej pasji – fotografii przyrodniczej: www.fotografia.piotropacian.pl.

Skip to content