Podgórz sprzed lat – spotkania z historią i dawną codziennością

Opublikowano: 1 grudnia 2019 r.

Data i czas
2 grudnia 2019 r. (poniedziałek)
18:00–19:30

Kategorie
Spotkania

Mapa niedostępna

Uwaga, uwaga, powraca cykl spotkań PODGÓRZ SPRZED LAT – rozpoczęty w 2017 roku, miał chwilę przerwy na pracę, pracę, pracę, aby kolejne prezentacje były ciekaw(sz)e. Punktem wyjścia dla spotkań jest wydana w grudniu 2017 roku książka Katarzyny Kluczwajd „Podgórz. Toruńskie przedmieścia sprzed lat” (Księży Młyn Dom Wydawniczy).

Jeśli masz czas i ochotę, a przede wszystkim potrzebę poznawania swojego miasta od przedmiejskiej strony, zapraszamy na prezentacje Katarzyny Kluczwajd do biblioteki na Podgórzu (ul. Poznańska 52) w następujących terminach (pierwsze w miesiącu poniedziałki):

7 stycznia: Podgórza straty wojenne i inne – kontekst wydarzeń 24 stycznia 1945 (wielki wybuch na torach kolejowych, który zniszczył centrum Podgórza), ale też innego 24 stycznia, z bardziej zamierzchłej historii.

4 lutego: Podgórskie pomniki i posągi w przestrzeni miasta – w nawiązaniu do postaci św. Walentego, który obchodzi swoje święto 14 lutego.

4 marca: Podgórz inwestuje – nowa część miasta, infrastruktura i… obietnice – rzecz bynajmniej nie o realiach aktualnych

Kolejne spotkania w dniach: 1 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, po przerwie wakacyjnej: 9 września, 7 października, 4 listopada, 2 grudnia.

Co nieco szczegółów także w blogu toruniarnia:
https://toruniarnia.blogspot.com

Fot. Grzegorz Chudzik

Skip to content