Pokaz filmów wietnamskich (VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki)

Opublikowano: 7 września 2021 r.

Data i czas
22 września 2021 r. (środa)
13:00–17:30

Lokalizacja
Kino Centrum CSW (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Kino Centrum zaprasza na POKAZY FILMÓW WIETNAMSKICH w ramach VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.
Środa 22 września 2021. Wstęp wolny!
13.00 – SONG LANG
15.00 – DAD, I’M SORRY
Informacje o filmach:
SONG LANG
reż. Leon Quang Le
Wietnam 2018
101 min.
Dwa światy, które nie powinny się przecinać, dwa spojrzenia, które spotkać się nie mogą. Dung jest skutecznym i bezlitosnym windykatorem długów, zatrudnianym przez szemrane figury półświatka Sajgonu. Linh-Phung to aktor, celebrujący subtelne piękno odchodzącej w przeszłość opery cai-luong. Przypadkowe spotkanie połączy ich losy w niespodziewany sposób: nostalgia zamknięta w kolorowych cekinach i brutalny świat zaułków wielkiego miasta okazują się mieć ze sobą więcej wspólnego, niż bohaterowie chcieliby przed sobą przyznać.
Zachwycające kadry debiutu Leona Le przenoszą nas w lata osiemdziesiąte, kiedy skomplikowana symbolika muzycznego teatru nieubłaganie musi ustąpić miejsca grom nintendo. Operowe konwencje i niezwykła tradycyjna muzyka spotykają się tu z pełnym charakteru portretem rozwijającej się metropolii. Jeden z najlepiej ocenianych filmów 12. edycji Pięciu Smaków to ambitny melodramat, budzący skojarzenie ze skąpanymi w półmroku światami Wong Kar-waia i błyskotliwymi dialogami bratnich dusz z filmów Richarda Linklatera.
——————
DAD, I’M SORRY
reż. Tran Thanh, Ngoc Dang Vu
Wietnam 2021
128 min.
Komediodramat o starym motocykliście, który mieszka w ubiegiej dzielnicy. Biedny i schorowany mężczyzna poświęca się dla swojej rodziny.
Jeden z największych sukcesów komercyjnych wietnamskiej kinematografii.
Skip to content