Pokaz naukowych doświadczeń na ponowne otwarcie

Opublikowano: 3 czerwca 2020 r.

Data i czas
6 czerwca 2020 r. (sobota) – 7 czerwca 2020 r. (niedziela)
11:00–15:00

Kategorie
InneWarsztaty

Mapa niedostępna

6 czerwca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy otwiera się dla publiczności. Dostępne będą wystawy zlokalizowane w budynku Młyna Wiedzy, a także ekspozycja „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji. 6 i 7 czerwca odbędzie się również specjalny pokaz naukowy.
W pierwszym etapie udostępnimy wystawy i zrealizujemy pokaz naukowy. Ze względów wymogów sanitarnych ograniczymy korzystanie ze stanowisk, które sprawiają, że przez zwiedzającego jest wytwarzany aerozol lub jest wymuszony dotyk w okolicach nosa i ust. Nie będzie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usuniemy też z wystaw elementy ubrań i wyłączymy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju. Zwracamy się do naszych gości z prośbą, aby zastosowali się do wszystkich przygotowanych przez nas procedur. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w trakcie eksplorowania przestrzeni centrum nauki. Informacje o zasadach obowiązujących w instytucji będą dostępne w budynkach CNMW i CIE oraz na stronie internetowej.

Wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-17:00. Ekspozycja „Ścieżki dorastania”, którą można zwiedzać w Centrum Innowacyjnej Edukacji, będzie dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-19:00. Bilety na zwiedzanie będzie można zakupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE. Wprowadziliśmy również bilet łączony na zwiedzanie. Kupując bilet na daną turę zwiedzania wystawy „Ścieżki dorastania” bilet na zwiedzanie wystaw dostępnych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można nabyć za 10 złotych od osoby.. Kupując bilet na zwiedzanie wystaw w CNMW bilet na ekspozycję „Ścieżki dorastania” będzie można również nabyć za 10 zł od osoby. Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w kasach CNMW i CIE.

UWAGA: Zakupiony bilet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawy (dot. ekspozycji dostępnych w CNMW). Nie jest biletem całodniowym.

Czy można zapalić świetlówkę bez podłączania jej do prądu? Czy wodór jest bezpiecznym paliwem? Jaka jest różnica miedzy eksplozją a implozją? Jak zagotować wodę bez źródła ciepła? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można znaleźć w pokazie przygotowanym specjalnie na ponowne otwarcie. Pokaz będzie można zobaczyć wyłącznie 6 i 7 czerwca. Pokażemy niecodzienne podejście do spraw nauki, bo przecież w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (prawie) wszystko jest możliwe. Widzowie poczują się jak prawdziwi naukowcy, odkrywając fascynujący świat wokół nas. Atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie. W związku z realizacją pokazu – w tych dniach ze zwiedzania będzie wyłączona wystawa „Rzeka”.

Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 11:00, 13:00 i 15:00. Bilet w cenie 9 złotych będzie można zakupić za pośrednictwem systemu sprzedaży online oraz w kasach.

 

Skip to content