Pola Negri Niewolnica Zmysłów | Koncert i projekcja filmu „Bestia”

Opublikowano: 15 września 2022 r.

Data i czas
17 września 2022 r. (sobota)
17:00–19:00

Lokalizacja
Kino CAMERIMAGE (Rynek Nowomiejski 28)

Kategorie
Film

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Niepowtarzalne połączenie filmu i muzyki w stylu retro już 17 września w Kinie CAMERIMAGE!
„POLA NEGRI NIEWOLNICA ZMYSŁÓW” to niezwykłe widowisko przygotowane przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni we współpracy z Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE.
Wydarzenie podzielone zostało na dwie części:
👉 W pierwszej wysłuchamy koncertu z utworami wykonywanymi niegdyś przez Polę Negri, jedną z najbardziej znanych polskich artystek na świecie. Na scenie pojawią się Barbara Rybałtowska – aktorka, pieśniarka, autorka tekstów i sztuk, powieściopisarka, Zbigniew Rymarz – pianista, kompozytor, reżyser i pedagog oraz Jarosław Wojciechowski – autor publikacji i programów, varsavianista, edukator, popularyzator historii Polski.
👉 Druga część wydarzenia to projekcja filmu “Bestia” z 1917 roku z muzyką na żywo wykonywaną przez Orkiestrę Ludwika Sarskiego – kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.
Pola Negri była największą polską gwiazdą światowego kina niemego i dźwiękowego. Film 👉 „Bestia” w reżyserii Aleksandra Hertza, ze zdjęciami Witalisa Korsak-Gołogowskiego, który będziemy mogli zobaczyć w Kinie CAMERIMAGE to jedyny zachowany polski film z Polą Negri. Oprócz talentu aktorskiego w latach 30. XX w. Pola Negri błysnęła talentem pieśniarskim. Jednym z jej najpopularniejszych przebojów było „Tango Notturno”.
Widowisko współorganizowane przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni i ECFC kierowane jest do odbiorców w każdym wieku. Przypomina repertuar wybitnej pieśniarki w oryginalnej interpretacji. Jest połączeniem wspomnień związanych z historią i perypetiami jej kariery. To wyśmienita rozrywka w stylu retro.
Bilety można nabyć:
👉 w kasie Kina CAMERIMAGE (otwieranej codziennie na pół godziny przed pierwszą projekcją danego dnia) w cenach 15 ulgowy, 20 normalny
👉 na stronie https://kinocamerimage.bilety24.pl/kupbilety/?id=426711 w cenach 16 ulgowy 22 normalny.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Więcej informacji na temat wydarzenia: 👉 https://szafarnia.art.pl/pola-negri-niewolnica-zmyslow…/
Skip to content