PoRuszamy szkołę – warsztaty dla osób pracujących z dziećmi

Opublikowano: 4 maja 2022 r.

Data i czas
6 maja 2022 r. (piątek)
17:00–21:00

Lokalizacja
Dom Muz na Rudaku (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Wychodząc naprzeciw naturalnym potrzebom ruchowym dzieci i mając na względzie ich całościowy rozwój oraz dostrzegając potrzebę promocji tradycji, pragniemy zaproponować Państwu warsztaty taneczne dla pracujących z dziećmi nauczycieli, pedagogów, opiekunów, pracowników świetlicy, wychowawców kolonijnych, drużynowych oraz kreatywnych rodziców.
Proste tańce zaczerpnięte z ludowości polskiej i tradycji innych krajów europejskich staną się niezastąpionym przerywnikiem podczas zajęć lekcyjnych i przedszkolnych, sprawdzą się także na zabawach, wyjazdach integracyjnych, koloniach, biwakach. Tańce integrują i dają dużo radości ludziom w każdym wieku, dlatego animatorzy czasu wolnego i wodzireje także uszczkną z warsztatów coś dla siebie.
Utwory zostaną wykonane na żywo przez doświadczonych muzyków folkowych w ich autorskich kompozycjach i aranżacjach – Jakuba Szczygła (flet) i Tomasza Fojgta (gitara), naukę poprowadzi Katarzyna Kostańska-Maziarz (nauczyciel tańca).
Cele: rozbudzenie miłości do kultury tradycyjnej poprzez dwa jej aspekty – muzykę i taniec jako ciekawej i wartościowej alternatywy współczesnej kultury masowej, kontakt z kulturą żywą, zwiększenie świadomości społecznej i wiedzy na temat kulturowych korzeni Europy u osób dorosłych i dzieci, nabycie podstawowych umiejętności tanecznych, poznanie sposobów uczenia i modyfikacji prostych tańców tradycyjnych, integracja, radość, dobra zabawa.
Odbiorcy: wszyscy żądni radości i tańca
Ekwipunek uczestnika: dobry humor, wygodny, niekrępujący ruchów strój, miękkie, nierysujące parkietu obuwie.
Podarunki na pożegnanie: zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach, materiały dydaktyczne (opis tańców + autorska muzyka).
W przerwie ciastko i kawa.
Liczba miejsc ograniczona.
Termin: 6 maja 2022 roku, godz. 17.00 – 21.00.
Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa, ul. Okólna 169, Toruń.
Koszt: 120 zł.
!!!OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!!!
1. Zapisz się przez formularz: https://wtan.pl/kontakt/
2. Wpłać 120 zł na konto:
W TAN Katarzyna Kostańska-Maziarz
ul. Ducha Świętego 5, 87-100 Toruń
nr konta: 08 1870 1045 2078 1069 0002 0001
tytuł przelewu: warsztaty dla nauczycieli, imię i nazwisko uczestnika/uczestników
ZAPISY PRZYJMUJEMY DO ŚRODY 4 MAJA 2022 ROKU!
Na życzenie wystawiamy faktury.
Skip to content