Poznaj Zimowe ARTefakty!

Opublikowano: 1 marca 2021 r.

Data i czas
1 marca 2021 r. (poniedziałek) – 31 marca 2021 r. (środa)
Całodniowe

Kategorie
InneKoncertySpektakleSpotkaniaWarsztatyWystawy

Mapa niedostępna

Zimowa atmosfera w lutym zainspirowała toruńskich artystów, którzy w ramach konkursu Zimowe ARTefakty przygotowali dla mieszkańców Torunia liczne interesujące projekty. Na specjalnej stronie konkursu codziennie pojawiają się kolejne interesujące filmy realizowane przez lokalnych twórców i animatorów. Wśród 40 nagrodzonych pomysłów znalazły się zarówno propozycje warsztatów, koncertów, wirtualnych wystaw, spektakli oraz ciekawych i niecodziennych inicjatyw, które z pewnością umilą zimowe popołudnia.

 

Zimowe koncerty online

Wieczorem 23 lutego o godzinie 20:00 będziecie mogli wysłuchać koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Thorn. W ramach projektu zespół przygotowuje wydanie płyty CD pn. „Zimowy Celtycki Gotyk” z muzyką, którą będziecie mogli usłyszeć podczas ich występu.

Pośród zrealizowanych już projektów, na stronie możecie znaleźć również inne interesujące występy muzyczne. Na ostatnie zimowe wieczory polecamy romantyczny Koncert Walentynkowy — Miłosne Ballady w wykonaniu Rafała ‘Zwierzaka’ Zielińskiego oraz mikro-opowieści o relacjach przedstawione w Recitalu Piórko Ariela Radomskiego. Balladowe brzmienia z pewnością umilą czas spędzony z najbliższymi.

Natomiast osobom preferującym muzyczne eksperymenty polecamy Zimowy Koncert Improwizowany zorganizowany przez Siostry Kępisty. Wykonany w domowym zaciszu występ powstawał pod wpływem inspiracji płynących od słuchaczy. Ciekawą alternatywą dla klasycznych koncertów jest także projekt przygotowany przez Arona Bluma zatytułowany This is not a love song.

Sposób na spędzenie wolnego czasu

Jeżeli poszukujecie inspiracji na spędzenie wolnego czasu, to z pewnością powinniście zainteresować się  propozycją Euniki Jedynak. Projekt Scrapbooking — sposób na kreatywne utrwalenie chwili to idealne wprowadzenie do świata nowego hobby jakim może być scrapbooking, czyli niecodzienna technika tworzenia m.in. albumów i upamiętniania istotnych chwil z życia.

Równie ciekawą propozycją są warsztaty Arkadiusza Timma Zimowy Toruń w drewnie zachowany, podczas których dowiecie się jak w prosty sposób przenieść ulubione zdjęcia na drewno. O podstawach modelarstwa kolejowego dowiecie się natomiast z projektu Macieja Krysztowiaka ABC Modelarstwa Kolejowego. Artysta w swoim filmie przybliża techniki budowy makiet oraz dioram kolejowych, a takzę tłumaczy poszczególne etapy budowy tych miniaturowych odwzorowań stacji kolejowych.

Projekty do obejrzenia razem z dziećmi

Jeśli nie mieliście okazji wybrać się na spacer po toruńskich lasach i parkach pełnych białego puchu, możecie nadrobić to dzięki materiałowi przygotowanemu przez Anielę Sawicką w projekcie Dary Lasu — szlakiem Torunia zimą.  Artystka postanowiła zachęcić rodziny z dziećmi do wyruszenia w nowe, ciekawe miejsca na mapie Torunia, które zimą mogą wydawać się mniej atrakcyjne. Film z pewnością przekona was jednak, że zimą wciąż jest wiele do zrobienia i zobaczenia w toruńskich lasach i parkach.

Morze Królowej Śniegu to z kolei warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci, podczas których uczestnicy słuchając baśni mogą tworzyć obrazy w technice monotypii olejnej, a także stworzyć ciąg dalszy czytanej opowieści. Tło artystycznych działań stanowi autorski tekst przygotowany przez autorkę projektu Annę Pilewicz.

Poznaj więcej projektów

Zachęcamy do codziennego odwiedzania strony projektu Zimowe ARTefakty, na której cały czas publikowane są nowe filmy z koncertami, warsztatami, spotkaniami i interesującymi projektami przygotowanymi przez toruńskich artystów. W ramach działania pomocowego zorganizowanego z inicjatywy Miasta Torunia stworzonych zostanie w sumie 40 różnych i niepowtarzalnych projektów, wśród których z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego: https://www.tak.torun.pl/zimowe-artefakty/

 

Skip to content