Prace laureatów międzynarodowych konkursów graficznych w l. 2008-2018

Opublikowano: 6 października 2020 r.

Data i czas
9 października 2020 r. (piątek) – 8 listopada 2020 r. (niedziela)
Całodniowe

Lokalizacja
Rynek Nowomiejski (Rynek Nowomiejski)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Wczytuję mapę...

Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży, które od ponad czterdziestu lat organizuje nasza Galeria na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych edukacyjnych i artystycznych wydarzeń kulturalnych. Celem tej unikatowej w skali światowej inicjatywy jest upowszechnienia grafiki jako samodzielnej dziedziny sztuki, która może być wykorzystana w procesie kształcenia artystycznego, popularyzacji różnych technik druku płaskiego, wklęsłego i wypukłego, które podobnie jak techniki malarskie i rysunkowe mogą stać się dla dzieci ważnym środkiem wypowiedzi plastycznej.

Każda kolejna edycja Biennale to tysiące nadesłanych z różnych stron świata linorytów, papierorytów, kolografii, serigrafii, akwafort i akwatint, to podsumowująca konkurs wystawa, której otwarcie jest dla nas zawsze najważniejszym wydarzeniem roku, wielkim świętem grafiki dziecięcej.

Na drodze organizacji tegorocznej edycji konkursu stanęła pandemia koronawirusa. 22. Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży musiało zostać przełożone na rok 2021. W oczekiwaniu na przyszłoroczne wrażenia, zapraszamy tymczasem do obejrzenia najciekawszych grafik nagrodzonych i wyróżnionych w ostatnich sześciu edycjach naszego Biennale.

09.10.2020 (Całodzienne) — 08.11.2020 (Całodzienne)
Miejsce: Rynek Nowomiejski 17
Rys. Karolina Klimkiewicz, lat. 15, Przemyśl
Skip to content