Premiera! Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe

Opublikowano: 20 grudnia 2019 r.

Data i czas
6 stycznia 2020 r. (poniedziałek)
19:00

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Spektakle

Wczytuję mapę...

NAJPIĘKNIEJSZE ARCYDZIEŁA BALETOWE – w wykonaniu najlepszych tancerzy w Polsce. Artyści Polskiego Baletu Narodowego w arcydziełach wszechczasów. Najwybitniejsi tancerze baletowi w Polsce zatańczą wariacje solowe oraz zmysłowe duety z „Jeziora łabędziego”, „Śpiącej królewny”, „Dziadka do orzechów”, „Don Kichota”, „Giselle”, „Korsarza”, „Szeherezady” i innych.

Zapraszamy Państwa na pełną emocji podróż do roztańczonego i magicznego świata baśni i tańca. Ta niezwykła gala baletowa to ponaddwugodzinny spektakl prezentujący najsławniejsze arcydzieła w wykonaniu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, na czele z solistami o międzynarodowej sławie. Wśród nich m.in. Vladimir Yaroshenko, rosyjsko-polski tancerz baletowy typu danseur noble (tancerz szlachetny), od września 2007 związany na stałe z Polską i Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Bogaty program, piękne aranżacje taneczne na najwyższym artystycznym poziomie oraz muzyka wielkich kompozytorów sprawią, że wieczór będzie niezapomnianą ucztą nie tylko dla koneserów baletu. Galę poprowadzi miłośnik sztuki, dziennikarz kulturalny Oskar Świtała.

Obsada:
Soliści Polskiego Baletu Narodowego: Vladimir Yaroshenko, Yuka Ebihara, Patryk Walczak, Irina Wasilewska, Anna Kipshidze, Gregor Giselbrecht, Olga Yaroshenko, Vadzim Kezik, Jaeeun Jung / Chinara Alizade.

Tancerze Polskiego Baletu Narodowego: Svetlana Ovsyankina, Lubow Chmielewska, Natalia Kamińska, Nika Afonina.

Choreografia:
Marius Petipa, Michaił Fokin, Jean Coralli, Jules Perrot, Lew Iwanow, Lorenzo Alberti, Eduard Bablidze, Antonio Lanzo.

Opracowanie choreograficzne: Lorenzo Alberti
Opracowanie scenograficzne: Tomasz Fabiański
Reżyseria: Irina Wasilewska
Produkcja: Jarosław Sidorkiewicz
Czas trwania gali: 2,5 godziny z 1 przerwą.

Skip to content