PREZYDENCKA GALA NOWOROCZNA

Opublikowano: 22 grudnia 2022 r.

Data i czas
1 stycznia 2023 r. (niedziela)
18:00–20:30

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

W programie muzyka z filmów: Titanic, Narodziny gwiazdy, Pretty Woman, Gladiator, Mamma Mia, Piraci z Karaibów.

Wystąpią:
Olga Szomańska – wokal
Maciej Pawlak – wokal
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Przemysław Neumann – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie

Powitaj Nowy Rok 2023 przy wysublimowanych dźwiękach muzyki filmowej, w gronie znakomitych solistów i zespołu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej!  Aby dopełnić koncert noworocznym odświętnym charakterem, w trakcie przerwy zapraszamy na noworoczny toast wraz ze słodkim poczęstunkiem.

Podczas koncertu wystąpią gwiazdy teatralnej sceny polskiej.

Wybitna Olga Szomańska, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Swoją karierę rozwijała początkowo w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu, jednak talent wokalny prędko zaprowadził ją do znanego Teatru Muzycznego Rampa w Warszawie. Wokalistka miała okazję występować w licznych inscenizacjach, takich jak : „Złota kaczka”, „Sztukmistrz z Lublina”, czy „Sześć w jednej”. W trakcie swojej kariery nawiązała wiele współprac muzycznych, z chórem gospelowym „Trzecia Godzina Dnia”, a także w obsadzie rock-opery „Krzyżacy” i widowiska muzycznego „Salute to Queen”. Jako solistka wystąpiła także w oratorium Piotra Rubika, który zapewnił jej zdobycie „SuperJedynki” na 43 KFPP Opole oraz I nagrodę „TOPTrendy Festiwal” Sopot. Wystąpiła także przy boku jednego z najbardziej znanych tenorów – Andrea Bocellim – podczas koncertu inauguracyjnego programu „ESK Wrocław 2016”

Towarzyszyć jej będzie Maciej Pawlak, Absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim z wyróżnieniem. Jego wybitny głos doceniany jest na koncertach w Polsce, jak i za granicą, w rolach musicalowych, filmowych, ale także podczas koncertów Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki, gdzie dwukrotnie wystąpił jako solista. W swojej karierze głównie związany jest z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rampa, Teatrem Syrena, Krakowskim Teatrem Variété. Za swoje dokonania, został doceniony otrzymując Teatralną Nagrodę Muzyczna im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Wokalista Musicalowy” za rolę Pippina oraz w kategorii „Scenografia” za spektakl „Thrill Me”.

Całość koncertu odbędzie się przy akompaniamencie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – w pełnej obsadzie!

Pod kierownictwem Przemysława Neumanna, dyrektora Filharmonii Opolskiej, dyrygenta między innymi Orkiestry Filharmonii Warszawskiej, czy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Poza osiągnięciami dyrygenckimi, jest on inicjatorem cyklu koncertów Polska Muzyka Zapomniana oraz prezesem fundacji Dla Kultury. Za swojego osiągnięcia w zakresie popularyzowania muzyki zapomnianych polskich kompozytorów dostał nominację do Fryderyka.

 

Czas trwania koncertu ok. 150 min.

Skip to content