Przegląd filmów wytwórni A24

Opublikowano: 17 sierpnia 2022 r.

Data i czas
17 sierpnia 2022 r. (środa) – 22 sierpnia 2022 r. (poniedziałek)
17:00–21:00

Lokalizacja
Kino CAMERIMAGE (Rynek Nowomiejski 28)

Kategorie
Film

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Wydawało się, że w historii kina minęły już czasy, kiedy to jakaś wytwórnia filmowa stawała się marką i wyznacznikiem trendów filmowych. A jednak taki właśnie status udało się w ostatnich latach osiągnąć nowojorskiej firmie A24 zajmującej się produkcją i dystrybucją filmów.
Studio założyli w 2013 roku David Fenkel, Daniel Katz i John Hodges. W swojej działalności kreatywnie promują oni autorów niezależnych, posługujących się wyrazistym stylem, przełamujących konwencje gatunkowe, twórczo czerpiących z kultury popularnej, a jednocześnie wrażliwych na aktualne społeczne problemy.
Wytwórnia A24 kojarzona jest głównie z kultowymi horrorami Roberta Eggersa („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „The Lighthouse”) oraz Ari Astera „Hereditary. Dziedzictwo”, „Midsommar. W biały dzień”). Sukcesami artystycznymi i komercyjnymi studia były nagrodzone Oscarami „Ex machina”, „Pokój”, „Moonlight”, „Amy” czy „Lady Bird”.
Firma wspiera projekty fabularne i dokumentalne debiutantów, jak i uznanych reżyserów i reżyserek z całego świata. Są w tej grupie m.in. Sofia Coppola, Atom Egoyan, Yorgos Lanthimos, Noah Baumbach, Mike Mills, Andrea Arnold, Gus Van Sant, Sean Baker, Jonah Hill, Greta Gerwig, Paul Schrader, Claire Denis czy Gaspar Noe.
W dzisiejszym kinie firma A24 jest znakiem oryginalności, nowatorstwa i awangardowych poszukiwań filmowych. Towarzyszą temu zapadające w pamięć ekranowe historie postaci mierzących się ze swoją tożsamością – opowieści o ludziach i istotach, których losy wyrażają współczesne lęki i wyzwania.
Zapraszamy na przegląd wybranych filmów sygnowanych przez wytwórnię A24. Zaprezentujemy takie produkcje, jak „Red Rocket”, „Lobster”, „Minari” czy niepokazywany jeszcze w Polsce „The Humans”. Niech spotkania z klasyką X muzy łączą się w Kinie CAMERIMAGE z pokazami dzieł, które teraz próbują zaktualizować formę i treść filmowych obrazów.
Program przeglądu A24:
🎬 17 sierpnia
17.00 – „Red Rocket”
19.30 – „The Humans”
🎬 18 sierpnia
17.00 – „The Humans”
19.30 – „Red Rocket”
🎬 19 sierpnia
17.00 – „Lobster”
19.30 – „Minari”
🎬 22 sierpnia
17.00 – „Minari”
19.30 – „Lobster”
Bilety 👉 w kasie kina na pół godziny przed projekcją lub na https://kinocamerimage.bilety24.pl/repertuar/
Więcej o programie 👉 https://kinocamerimage.pl/
Skip to content