Przegląd Kina Skandynawskiego w Kinie Centrum

Opublikowano: 2 sierpnia 2021 r.

Data i czas
30 lipca 2021 r. (piątek) – 5 sierpnia 2021 r. (czwartek)
17:30–22:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Kino Centrum zaprasza!
PRZEGLĄD KINA SKANDYNAWSKIEGO
30.07-5.08.2021.
Bilety na poszczególne pokazy w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.
Program:
Piątek 30 lipca 2021
18:15 – „Pod powierzchnią, reż. Joachim Heden, thriller, Szwecja, 2020, 81 min.
Link do rezerwacji elektroncicznej: https://goout.net/pl/pod-powierzchnia/szcxmrr/
Najnowszy tytuł Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi. Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.
————–
Piątek 30 lipca 2021
20:00 – „Aniara, reż. Pella Kagerman, Hugo Lilja, sci-fi, Dania/Szwecja, 2018, 106 min.
Link do rezerwacji elektronicznej: https://goout.net/pl/aniara/szexmrr/
Aniara, jeden z kosmicznych statków ewakuujących ludzkość z Ziemi do ich nowego domu na Marsie, zbacza z obranego kursu po kolizji z kosmicznymi śmieciami. Pasażerowie powoli zaczynają sobie uświadamiać, że już nigdy nie opuszczą statku. Jedna z kobiet obsługuje salę w której możliwe jest doświadczenie wspomnień z Ziemi w bardzo realistyczny sposób. Wraz z upływem czasu, liczba osób chcących skorzystać z jej usług zaczyna gwałtownie wzrastać, co prowadzi do nieprzewidzianych konsekwencji.
————————
Sobota 31 lipca 2021
20:00 – „Heavy Trip, reż. Jukka Vidgren, Jusso Laatio, komedia, Finlandia/Norwegia, 2018, 92 min.
Link do rezerwacji elektronicznej: https://goout.net/pl/heavy-trip/szhxmrr/
Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną rozrywką i jednocześnie największą pasją jest śpiew w metalowej kapeli Impaled Rectum. Choć zespół istnieje od 12 lat, jeszcze nigdy nie udało im się zagrać koncertu. Pewnego dnia chłopaki spotykają dyrektora wielkiego norweskiego festiwalu muzyki metalowej. Podejmują decyzję – teraz albo nigdy. Porywają perkusistę ze szpitala dla umysłowo chorych, kradną furgonetkę, trumnę z ciałem i trumnę z ciałem i wyruszają na podbój Norwegii.
————————
Niedziela 1 sierpnia 2021
17:30 – „Seryjny morderca, reż. Mikael Håfström, thriller, Szwecja, 2019, 132 min.
Link do rezerwacji elektronicznej: https://goout.net/pl/seryjny-morderca/szjxmrr/
„Seryjny morderca” to oparty na faktach thriller, pokazujący największy skandal sądowy w historii szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości. Thomas Quick został skazany na dożywocie w szpitalu psychiatrycznym, po tym jak przyznał się do zamordowania 33 osób. Sprawa została uznana za rozwiązaną, a śledztwo zamknięto. Dziennikarz Hannes Rastam ma jednak wątpliwości, co do przebiegu procesu oraz przedstawionych dowodów. Postanawia rozpocząć własne śledztwo, by dowiedzieć się, gdzie leży prawda.
—————————
Wtorek 3 sierpnia 2021
20:00 – „Nie tak miało być, reż. Amanda Kernell, dramat, Szwecja, 2020, 94 min.
Link do rezerwacji elektronicznej: https://goout.net/pl/nie-tak-mialo-byc/szlxmrr/
Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich „Nie tak miało być” opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie. To film o konsekonsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Reżyserka stroni tutaj od jednoznacznej oceny swoich bohaterów, raczej bacznie się im przygląda, a werdykt odnośnie słuszności ich zachowań pozostawia nam.
—————————-
Środa 4 sierpnia 2021
20:00 – „Agentka, reż. Jens Jonsson, thriller, Norwegia 2019, 105 min.
Link do rezerwacji elektronicznej: https://goout.net/pl/agentka/sznxmrr/
Sonja Wigert jest uwielbianą w Sztokholmie divą, która do tej pory nie poznała ciemnej strony życia. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy w Europie wybucha wojna, a Sonja dostaje się w sam środek działań szwedzkiego wywiadu. Jej zadaniem jest szpiegowanie nazistowskiego oficera Josefa Terbovena, który wybrał ją sobie, jako obiekt westchnień. Film na podstawie prawdziwej historii.
————————-
Czwartek 5 sierpnia 2021
17:45 – „Daniel, reż. Niels Arden Oplev, Anders W. Berthelsen, dramat, Dania/Norwegia/Szwecja, 2019, 138 min.
Link do rezerwacji elektronicznej: https://goout.net/pl/daniel/szoxmrr/
Niesamowita historia duńskiego fotografa, który przeżył piekło na ziemi, kiedy został porwany przez grupę dżihadystów. Daniel Rye przez 398 dni znajdował się w niewoli członków ISIS na terenie Syrii, gdzie był przesłuchiwany i torturowany. Gdy został uwolniony, powrócił do domu, by przekazać swoją historię światu. To opowieść o sile ludzkiego ducha, która wydarzyła się naprawdę.
Skip to content