Przestrzeń Pentapolis | Wystawa w Galerii Muz na Podmurnej

Opublikowano: 9 marca 2021 r.

Data i czas
12 marca 2021 r. (piątek) – 9 kwietnia 2021 r. (piątek)
11:00–19:00

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

[WERNISAŻ ONLINE | WYSTAWA NA MIEJSCU]

Podczas wernisażu online i zarazem kolejnego odcinka Instrukcji Obsługi Sztuki spotykamy się z piątką artystów – pedagogów akademickich z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu:
Justyną Grzebieniowską
Iwoną Szpak – Pawłowską
Anną Wójcicką
Anną Wysocką
Piotrem Zaporowiczem, którzy na wspólnej wystawie w Galerii Domu Muz prezentują swoje prace pod tytułem Przestrzeń Pentapolis.

Wyznacznikiem kondycji sztuki współczesnej jest zanik definicji oraz w efekcie granic pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami. Potwierdzeniem tej sytuacji jest fakt, że Twórcy jako pracownicy Katedry Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK z nieskrępowaną wolnością korzystają z wachlarza możliwości, jaki oferuje sztuka. Wychodząc także poza granice malarstwa, wyraziście współtworzą definicję przestrzeni. Proces ten jest bowiem otwarty, nie tylko w koncepcjach naukowo-filozoficznych, ale i w próbach jej określenia w kontekście sztuki.
Artyści koncentrują się na rozumieniu i odczuwaniu przestrzeni, stąd tytuł ekspozycji. Istotą wystawy są wewnętrzne przestrzenie, równie wieloaspektowe jak przestrzeń zewnętrzna. Ich cechą wspólną jest abstrakcyjność i nienamacalność, istnienie w sferze wyobraźni i pojęć. Tworząc, artyści nieustannie podtrzymują dialog ich przestrzeni wewnętrznych z tą zewnętrzną, nadając mu różne oblicza. Te korelacje uobecniają się w dziełach.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy Przestrzeń Pentapolis w Galerii Domu Muz przy ul. Podmurnej 1/3 w Toruniu od 12 marca do 9 kwietnia 2021, od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00.
Rozmowa online z artystami odbędzie się na fb Dworu Artusa 12 marca o 18:00.
Wystawę może zwiedzać maksymalnie 5 osób jednocześnie, przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.
wstęp wolny
Skip to content