Przeżyć – pokaz przedpremierowy i dyskusja z Kają Klimek

Opublikowano: 1 marca 2022 r.

Data i czas
5 marca 2022 r. (sobota)
19:00–21:00

Lokalizacja
Kino Centrum CSW (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza!
PRZEŻYĆ – pokaz przedpremierowy i dyskusja z Kają Klimek!
Sobota, 5 marca o godz. 19.00.
Po seansie zapraszamy na spotkanie i rozmowę z krytyczką filmową – Kają Klimek.
Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.
Pierwszy film w historii nominowany do Oscara w trzech kategoriach – Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy film międzynarodowy oraz Najlepszy pełnometrażowy film animowany.
Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego „Walca z Baszirem”. Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.
Gość specjalny – KAJA KLIMEK – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program Seriaale w TVN Fabuła. W internecie działa jako Kajutex.
Skip to content