Quiz Wiedzy o Samorządzie

Opublikowano: 22 maja 2020 r.

Data i czas
27 maja 2020 r. (środa) – 31 maja 2020 r. (niedziela)
12:00–23:59

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Inne

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

27 maja już po raz trzydziesty obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego – polskie święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W ten szczególny dzień upamiętniamy pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważny dla naszego codziennego życia jest sprawnie działający samorząd. Dbanie o ład przestrzenny, ochrona środowiska, organizacja ruchu, zarządzanie drogami, mostami, ochrona zdrowia, edukacja publiczna czy zaopatrzenie mieszkańców w energię cieplną, elektryczną i gazową – to tylko niektóre z zadań powierzonych samorządności lokalnej. To dzięki samorządowcom jeździmy bezpiecznie do pracy, korzystamy z bezpłatnej edukacji i relaksujemy się w zadbanych terenach zielonych.

Z okazji 30. rocznicy odchodzenia święta Samorządu przygotowaliśmy zabawę – quiz wiedzy, w którym do wygrania będą gadżety związane z miastem. Wystarczy w dniach 27-31 maja wziąć udział w konkursie i za pomocą specjalnie przygotowanego formularza na stronie www.artus.torun.pl odpowiedzieć na 20 pytań związanych z samorządem lokalnym. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Zwyciężą trzy osoby, które rozwiązując test otrzymają największą liczbę punktów (a w przypadku osób z taką samą liczbą punktów – zdecyduje rozwiązanie ich w najkrótszym czasie).

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poszerzania wiedzy o samorządzie!

Organizatorami konkursu są Mój Toruń oraz Centrum Kultury Dwór Artusa

Regulamin Quizu dostępny – http://artus.torun.pl/files/uploads/2020/05/Regulamin-Quizu-Wiedzy-o-Samorz%C4%85dzie.pdf

Skip to content