Raz, Dwa, Trzy symfonicznie – Inauguracja 24. Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”
Opublikowano: 8 czerwca 2020 r. Data i czas
26 czerwca 2020 r. (piątek)
18:00–20:00
Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)
Organizator
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Koncert odbywa się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”
Koncert odbywa się w ramach Święta Miasta Torunia.
Wystąpią:
Zespół Raz, Dwa, Trzy w składzie:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek– pianino el. , akordeon
Jacek Olejarz– perkusja
Jarek Treliński– gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik– gitara basowa, kontrabas
gościnnie : Tadek Kulas- trąbka
Hubert Kowalski – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
prowadzenie – Przemysław Draheim
W programie: Pod niebem pełnym cudów, Nikt nikogo ( I tak warto żyć ), W wielkim mieście, Amulet, Trudno nie wierzyć w nic, Jutro możemy być szczęśliwi, Nazywaj rzeczy po imieniu, Dalej niż sięga myśl, Skąd przybywasz, Już, Zgodnie z planem, Tylko we mgle błądzi człowiek, To wszystko co niezrozumiałe.
W koncercie nie jest przewidziana przerwa.
Zespół Raz, Dwa, Trzy należy do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyki od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncertuja nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzą 30 lecie swojego istnienia.
Hubert Kowalski – kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista i wokalista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Fascynacja muzyką dawną zaowocowała współpracą z lutnistą Antonim Pilchem i zespołem Bractwo Lutni. Jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych w ramach tego zespołu to połączenie muzyki wokalnej XVI i XVII w. z improwizacją jazzową, której podjął się Tomasz Stańko. W latach 2003 – 2013 współpracował z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, z którym śpiewał pod batutą najwybitniejszych polskich dyrygentów i kompozytorów. Jest liderem grupy Tylko Ty składającej się z szczególnie uzdolnionych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Poprowadził chór i orkiestrę podczas nagrania Hymnu ŚDM – Kraków 2016. Jest dyrygentem i pomysłodawcą Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry zbudowanej ze studentów i absolwentów polskich Akademii Muzycznych oraz studentów muzycznych konserwatoriów – Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających na Łotwie, Litwie, w Białorusi i Ukrainie.
Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.