Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Opublikowano: 3 sierpnia 2020 r.

Data i czas
31 lipca 2020 r. (piątek) – 22 sierpnia 2020 r. (sobota)
Całodniowe

Lokalizacja
Lotnisko EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu (4 Pułku Lotniczego)

Kategorie
Festiwale

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Największe świetlne wydarzenie lata, w nowej, oryginalnej lokalizacji. Niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, 12 różnorodnych stref i ponad 20 festiwalowych atrakcji – tak zapowiada się „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”, który już w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku odbędzie się na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. W programie, do zobaczenia codziennie w godzinach 20:30–00:00, m.in. świetlny boom-box z muzyką na żywo, ognista fabryka, pokazy motocross i pitbike czy projekcja na ścianie lasu. Bilety, ważne na samochody osobowe, dostępne na Bilety24.pl w cenie 30 zł (środa, czwartek) i 40 zł (piątek, sobota).

Toruński festiwal światła, przez wzgląd na epidemię COVID-19, w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również zmianę formuły na drive through – tym samym tegoroczny „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” spędzimy bezpiecznie oglądając świetlne instalacje z wnętrz swoich samochodów. Zamiast spacerować tłumnie po terenie wydarzenia, publiczność przejedzie przy festiwalowych instalacjach we wnętrzu własnego auta, bez narażania się na bezpośredni kontakt z innymi ludźmi.

Co czeka na festiwalowej trasie?

Tegoroczny program pełen jest niecodziennych instalacji. Wyruszając, w niemal 5 kilometrową trasę, widzowie z wnętrz swoich samochodów miną kilkadziesiąt świetlnych projektów zgrupowanych w 12 stref tematycznych. Wjazd na wydarzenie odbywać się będzie od strony Motoareny (ul. Łukasiewicza).

W programie znajdą się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Widzowie przemieszczając się po wydarzeniu miną fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechnikąświetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji będą także świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Auto Skyway Festival — Kruszyński

Nie zabraknie też projektów z przymrużeniem oka i udziałem obcej cywilizacji – oczywiście narysowanych przez jednego z toruńskich rysowników. Humorystyczne ufoludki towarzyszyć będą widzom przez całe wydarzenie – wyznaczając ponadto festiwalowy świetlny szlak.

Uwaga! Wjazd tylko dla samochodów osobowych

Na teren festiwalu wpuszczane będą tylko te pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (punkt 40 Art. 2, tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak autobusy, pojazdy motorowe, itp. nie będą mogły wjechać na Auto Skyway Festival.

Co istotne, na terenie wydarzenia w samochodzie może jednocześnie przebywać maksymalnie liczba osób, określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. To znaczy, że kupując jeden bilet wjazdu, dobrą zabawę zapewni sobie, np. cała rodzina!

Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 20:30–00:00, natomiast ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Wjazd odbywać się będzie najwcześniej o godzinie rozpoczynającej wydarzenie. Przed wjazdem obowiązywać będzie jedna kolejka, a zakupienie biletu elektronicznie nie będzie uprawniać do wcześniejszego wjazdu.

Kup bilet wcześniej i ciesz się festiwalem

Tegoroczny Auto Skyway Festival będzie imprezą biletowaną, stąd, aby wjechać na teren festiwalu konieczny będzie bilet zakupiony elektronicznie, bądź w dniu imprezy przed wjazdem na teren wydarzenia. Zachęcamy do kupna biletu wcześniej, przez Bilety24.pl, co nie tylko zapewni większe bezpieczeństwo, ale i pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu. Pula biletów jest ograniczona!

Cena biletów to kolejno: 30 zł, jeśli chcemy zobaczyć festiwal w środę i czwartek40 zł, jeśli chcemy odwiedzić festiwal w piątek i sobotę. Zakupiony bilet można zrealizować w jeden z wybranych przez siebie dni, zgodnych z rozpiską cenową. Cena biletu dotyczy samochodu, bez względu na ilość osób przebywających w pojeździe i dotyczy jednorazowego wjazdu na teren wydarzeniaUwaga! Ważna informacja! Wjazd na teren wydarzenia od strony Motoareny (ul. Łukasiewicza).

Link do sprzedaży: 

Jeden zakupiony bilet to także doskonała okazja, aby pomóc środowisku! Dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu każdy bilet wjazdowy na teren festiwalu to jedno posadzone drzewo w toruńskich lasach! Co znaczy, że im więcej nas będzie, tym więcej drzew posadzimy! O akcji szerzej poinformujemy już wkrótce!

Hybrydy i samochody elektryczne wjadą za darmo

Z dobrej informacji ucieszą się natomiast wszyscy właściciele samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Te pojazdy uprawnione są do bezpłatnego wjazdu na teren festiwalu. Uczestnik kierujący pojazdem jest zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu na prośbę organizatora, w celu zweryfikowania sekcji P3 określającej rodzaj paliwa używanego w samochodzie (pojazdy uprawnione do bezpłatnego wjazdu powinny posiadać oznaczenie EE lub P/EE).

Co warto wiedzieć przed festiwalem?

Auto Skyway Festival przez wzgląd na warunki związane z epidemią COVID-19 rządzić się będzie innymi zasadami. Po wjeździe na teren odbywać się będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem z prędkością wynoszącą 5-10 km/h. Widzowie wydarzenia mają obowiązek poruszać się po jego terenie wyłącznie samochodem osobowym, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie możliwości zatrzymywania się, a także wysiadania z samochodów.

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Uczestnicy siedzący w samochodach zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie wydarzenia.

Ponadto podczas wjazdu na teren wydarzenia Organizator wykona zdjęcie rejestracji samochodu wpuszczanego na teren wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Uczestnikami wydarzenia w razie zaistnienia konieczności poinformowania ich o zaistnieniu sytuacji epidemiologicznej.

Pełny regulamin wydarzenia dostępny pod adresem: www.autoskyway.pl/regulamin

Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.autoskyway.pl

***

Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Skip to content