Salon poezji z Piotrem Głowackim I Toruński Festiwal Książki

Opublikowano: 3 grudnia 2020 r.

Data i czas
13 grudnia 2020 r. (niedziela)
12:00–13:00

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Po raz drugi na Toruński Festiwal Książki zaprezentowane zostaną wiersze w ramach Salonu Poezji. Tym razem podążymy za człowiekiem w różne strony. Przypatrzymy się jego relacjom z kimś i czymś, przyjrzymy się jego miejscu w świecie, społeczeństwie i życiu prywatnym.
Interpretacje wierszy, m.in. Szymborskiej, Lipskiej, Osieckiej, Ginczanki, Miłosza, Herberta, Tuwima, Villona, Różewicza, Kaczmarskiego i Podsiadły zaprezentują aktorzy Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu: Maria Kierzkowska, Mirosława Sobik, Paweł Tchórzelski, Michał Ubysz oraz gościnnie aktor Piotr Głowacki.

Emisja salonu poezji obędzie się 13 grudnia o godz. 12:00 na Facebooku Centrum Kultury Dwór Artusa i Toruński Festiwal Książki. Możecie obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Uwaga! Niespodzianki!
Specjalnie dla Was nasi festiwalowi partnerzy przygotowali zakupowe rabaty na hasło: Toruński Festiwal Książki 👉 Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Mój Toruń oraz ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph
Patroni medialni: Radio GRA Toruń, Polskie Radio PiK, Nowości, Oto Toruń, Telewizja Kablowa Toruń, TVP3 Bydgoszcz

Skip to content