Saxmania 2020. Latin Jazz – Od Bossa Novy do Samby

Opublikowano: 15 stycznia 2020 r.

Data i czas
1 marca 2020 r. (niedziela)
18:00–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Koncerty z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza na stałe wpisały się w kalendarz toruńskich imprez kulturalnych, dlatego też tegoroczne święto saksofonu Saxmania 2020 odbędzie się już w marcu.

W pierwszej części koncertu tradycyjnie wystąpią uczniowie Dariusza Zaleśnego. Idea przewodnia tych wystąpień to chęć prezentacji szeroko pojętej muzyki saksofonowej oraz dorobku artystycznego młodych zdolnych saksofonistów przed szeroką, wymagającą publicznością. Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: H. Ackerman, L. Demerseman, H. Eccles, D. Milhaud. Wykonawcom akompaniować na fortepianie będzie Małgorzata Kapica.

Druga część to koncert Latin Jazz – Od Bossa novy do Samby, w którym usłyszymy między innymi najsłynniejsze tematy twórcy brazylijskiego stylu bossa novy Antonio Carlosa Jobima. Nie zabraknie też muzyki kubańskiej Paquito D’Rivera czy Tito Puente. Pojawi się również muzyka Sonny Rollinsa czy Stana Getza i zaskakujące aranżacje utworów Carlosa Santany. Staranny dobór repertuaru oraz gorące latynoskie rytmy rodem z Brazylii i Kuby w połączeniu z okresem karnawału, stanowią idealną propozycję na niedzielny wieczór.

Wszystkie kompozycje zaprezentowane będą w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na koncert, w których podstawą będzie solidna sekcja rytmiczna wzmocniona o instrumenty perkusyjne typowe dla muzyki latynoskiej – bongosy, conga, timbalesy, shakery itp; na których zagra pasjonat tego gatunku Tomasz Skrętkowski.

Bilety w cenie: 35 złotych normalny i 25 złotych ulgowy.

Zapraszamy!