Seans z psychologią – Iluzja

Opublikowano: 22 września 2022 r.

Data i czas
22 września 2022 r. (czwartek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Kino Centrum CSW (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Kino Centrum oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii Filmu „Alter-Ego” zapraszają!
Seans z Psychologią – Iluzja
Czwartek 22 września, godz. 18.00
Po seansie odbędzie się dyskusja o filmie z udziałem ekspertów – dr Katarzyny Śliwińskiej oraz dr. Łukasza Miciuka z Instytutu Psychologii UMK.
Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny
O filmie:
Debiut fabularny Marty Minorowicz to pełna tajemnic, przejmująca opowieść o sile ludzkiego ducha, próbie radzenia sobie z trudnymi przeżyciami i odkrywaniu siebie na nowo. Grająca główną rolę Agata Buzek, poprzez swoją naturalną duchowość i ezoteryczność, wprowadziła do filmu wyjątkowy klimat noir.
Tajemniczość i napięcie w tym niezwykłym mystery dramacie doskonale potęgują zimowe klimaty polskiego wybrzeża, a szczególnie wyludnione nadmorskie krajobrazy uchwycone kamerą Pawła Chorzępy. Za muzykę odpowiada Jerzy Rogiewicz, który stworzył także ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Teściowie” czy „Fucking Bornholm”.
Dzięki temu powstał klimatyczny dramat przywołujący na myśl najlepsze kino skandynawskie.
Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku.
Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu.
W „Iluzji” nie chodzi o rozwikłanie tajemnicy, a raczej o oddanie emocjonalnych rozterek głównej bohaterki w obliczu ekstremalnej sytuacji w jakiej się znalazła.
Skip to content