Seminarium naukowe „Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej”

Opublikowano: 2 września 2021 r.

Data i czas
26 listopada 2021 r. (piątek)
10:00–11:00

Lokalizacja
Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wczytuję mapę...

Pasjonatów tematyki piernikarskiej, znawców i miłośników form do pierników zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej”.
Muzeum Okręgowe w Toruniu szczyci się gromadzoną od 1908 roku i systematycznie powiększaną kolekcją form do kształtowania pierników. Zbiór ten doczekał się już trzech opracowań, jednak w dalszym ciągu stanowi podstawę do badań i dalszych poszukiwań. Zakończony w 2020 roku dwuletni projekt badawczy p.n. „Od katalogu do wystawy o formach piernikarskich z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Badania toruńskiego piernikarstwa”, realizowany we współpracy i przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pokazał, jak wiele wątków w historii zgromadzonych w Muzeum Okręgowym w Toruniu form do pierników pozostaje do odkrycia.
Mając na uwadze rolę form do pierników w historii Torunia oraz znaczenie klocków piernikarskich w kształtowaniu zbiorów muzealnych i kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej”. Wydarzenie stanowić ma forum wymiany doświadczeń, wiedzy, informacji na temat opracowywania, dokumentowania, konserwacji oraz eksponowania form do pierników, a także ich twórczego oraz edukacyjnego wykorzystania w popularyzacji wiedzy na temat dziedzictwa piernikarskiego.
Zapraszamy opiekunów zbiorów, badaczy, konserwatorów, edukatorów do nadsyłania propozycji wystąpień, zgłoszeń oraz chęci uczestnictwa w naszym projekcie.
Seminarium naukowe „Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej”
Muzeum Toruńskiego Piernika, ul. Strumykowa 4
26 listopada 2021
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Kontakt: dhtp@muzeum.torun.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń: wrzesień 2021
Zastrzegamy możliwość zmiany formuły spotkania.
Wydarzenie wpisuje się w obchodzoną w 2021 roku 160. rocznicę powstania Muzeum Okręgowego w Toruniu.
Skip to content