Siostry Kępisty południowe IMPRO! | LIVE zimowo-domowy

Opublikowano: 12 lutego 2021 r.

Data i czas
14 lutego 2021 r. (niedziela)
12:00–13:00

Kategorie
Koncerty

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Mapa niedostępna

Kochani! Z wielką ekscytacją chciałybyśmy zaprosić Was na jedyny taki, wyjątkowy, precedensowy i niepowtarzalny live domowy w formule IMPRO! W niedzielne, walentynkowe południe zagramy dla Was koncert – tak jak ostatnio, w domu i w kapciach. Tym razem jednak Wasza obecność i inicjatywa wpłynie na przebieg wydarzeń! To właśnie Wasze propozycje: haseł, zdań, słów, które umieścicie na czacie transmisji, będą inspiracją do tego, co się wydarzy. Ta formuła jest oczywiście zaczerpnięta z teatru improwizacji i musimy przyznać, że same nie wiemy, co z tego wyjdzie. Naszym środkiem wyrazu będzie jak zawsze abstrakcyjny język muzyki i wszystko, co wpadnie nam w ręce…
Liczymy na Was!
Transmisja live będzie dostępna 14.02.2020 o godz. 12.00 na fanpage’u Siostry Kępisty: https://fb.me/e/1ZycAvNIF
Dziękujemy miastu Toruń oraz Toruńskiej Agendzie Kulturalnej, dzięki którym możemy zrealizować ten pomysł. ♡
Serdecznie zapraszamy!
____________________________
Pochodzące ze Szczecina siostry Maria i Julia Kępisty zajmują się muzyką od dziecka. Julia – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim – pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele. Maria – absolwentka kilku kierunków na Akademiach Muzycznych – jest wszechstronnym muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym, ale jej głównym instrumentem jest wibrafon. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej, poważnej oraz teatralnej i filmowej.
Siostry Kępisty są autorkami wielu piosenek, które powstawały w różnych projektach, m.in.: Kępisty Quartet (LP “Marulia” 2014), UHA UHA (EP “Lazy Day” 2018). Obecnie zaangażowane w zespół Siostry Łotry, którego płyta “Pierwszy lot ptaka” ukazała się w grudniu.
Mają na swoim koncie wiele sukcesów, do najważniejszych osiągnięć zespołu Siostry Łotry należy m.in.: 3. miejsce w konkursie „Start nagranie”, organizowanym przez Trójkę Polskie Radio. Ważnym przełomem w rozwoju zespołu była również nagroda „za najlepszą twórczość w języku polskim” od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymana z decyzji Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów 2017 w Szczecinie.
Bliska i szczera relacja między siostrami sprawia, że ich koncerty przypominają stand-up. Pełne humoru, kanapowe dialogi, dodają wdzięku i radosnej atmosfery. Ich piosenki są bardzo różnorodne, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, dlatego każdy z słuchaczy znajdzie w ich repertuarze coś dla siebie.
_____________________________________
Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Zimowe ARTefakty” wspierającego toruńskich artystów, którego organizatorami są Miasto Toruń oraz Toruńska Agenda Kulturalna.
Skip to content