Śladami Lindego w Toruniu – Quest i konkurs

Opublikowano: 20 grudnia 2021 r.

Data i czas
22 grudnia 2021 r. (środa) – 30 grudnia 2021 r. (czwartek)
15:00–23:30

Lokalizacja
Ratusz Staromiejski (Rynek Staromiejski 1)

Kategorie
Inne

Wczytuję mapę...

Ruszaj śladami Samuela Bogumiła Lindego i zdobądź nagrody!
Na zakończenie roku obchodów 250 rocznicy urodzin twórcy „Słownika Języka Polskiego” Towarzystwo Miłośników Torunia zaprasza do zabawy z questem „Śladami Samuela Bogumiła Lindego w Toruniu” i udziału w konkursie z nagrodami 🙂
Quest ma postać karty zawierającej zagadki i łamigłówki – żeby je rozwiązać, wystarczy odwiedzić siedem miejsc związanych z życiem wybitnego torunianina, zlokalizowanych na toruńskiej starówce i w jej okolicach. Udział w tej przygodzie jest bezpłatny, rozwiązanie zadań nie powinno zająć więcej niż godzinę, a frajdę z tej zabawy będą mieć zarówno duzi jak i mali miłośnicy historii Torunia i jego zabytków. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą przyboru do pisania!
Premiera questu połączona z konkursem z nagrodami odbędzie się w środę 22 grudnia 2021 r. o godz. 15.00. Dopiero od tego momentu udostępnimy formularz questu – będzie go można otrzymać:
– w Punkcie Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim,
– w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu
– klikając na link, który pojawi się w środę 22 XII 2021 o godz. 15.00 na stronie wydarzenia i na stronie Towarzystwa Miłośników Torunia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/ToMiTo.Torun (wersja do samodzielnego wydruku).
Wśród osób, które poprawnie odgadną końcowe hasło i do 30 grudnia 2021 r. prześlą je na adres tomito@poczta.onet.eu rozlosujemy 30 zestawów nagród (książki, gry i pyszna świąteczna czekolada). Informację o ich przyznaniu oraz terminie i miejscu odbioru przekażemy pocztą elektroniczną. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Quest przygotowany został przez Towarzystwo Miłośników Torunia przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Toruń. Fundatorami nagród dla zwycięzców są: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Towarzystwo Miłośników Torunia. Autorem questu jest Michał Targowski.
Skip to content