Spacer śladami pomników Torunia

Opublikowano: 21 listopada 2019 r.

Data i czas
24 listopada 2019 r. (niedziela)
10:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
InneSpotkania

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

CSW zaprasza na ostatni już przed przerwą zimową spacer tematyczny! „Silna, bo odrodzona” to spacer śladami istniejących i nieistniejących pomników Torunia.

Tematem spaceru będzie rewolucja niepodległości i szczególne znaczenie kultury, nowych bohaterów i symboli (pomników pamięci i niepamięci). Będzie to spacer śladami istniejących i nieistniejących pomników Torunia w ramach cyklu: „Spacer z kulturą. Gawędy o sztuce i historii Torunia”.

W czasie wędrówki spacerowicze dowiedzą się o licznych inicjatywach mieszkańców i żołnierzy Grodu Kopernika sprzed prawie 100 lat, które zmierzały do uhonorowania pomnikami wielkich postaci związanych z Toruniem i tych, które z miastem miały niewiele wspólnego. Spacer wiedzie po miejscach, w których udało się zrealizować pomniki i po tych, w których pozostały one tylko w sferze planów. Niestety większość pomników międzywojnia został rozbitych przez Niemców w ramach walki z polskością.

Prowadzenie: Marcin Orłowski

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Torunia w ramach realizacji zadania publicznego: Wspieranie rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywanie tradycji narodowej.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content