Spotkanie z Bartoszem Blaschke | Projekcja filmu „Sonata”

Opublikowano: 20 października 2022 r.

Data i czas
22 października 2022 r. (sobota)
18:00–21:00

Lokalizacja
Kino CAMERIMAGE (Rynek Nowomiejski 28)

Kategorie
Film

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na pokaz filmu „Sonata” Bartosza Blaschki i spotkanie z reżyserem w Kinie CAMERIMAGE!
„Sonata” to film oparty na faktach. Historia utalentowanego pianisty Grzegorza Płonki, któremu w dzieciństwie przypisano autyzm. Właściwa diagnoza wykazuje, że chłopiec cierpi na głuchotę. Aparat słuchowy pozwala bohaterowi odkryć świat słów, dźwięków i muzyki. Marzeniem Grzegorza staje się występ w filharmonii.
Po pokazie zapraszamy na spotkanie z 👉 Bartoszem Blaschke – reżyserem i scenarzystą filmu. Nasz gość to absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie. Jego doświadczenia zawodowe obejmują reżyserię, scenariopisarstwo, ale także pracę nad zdjęciami do filmów i pełnienie funkcji operatora.
Wydarzenie stanowić będzie uzupełnienie odbywających się wcześniej tego dnia warsztatów scenariuszowych, dlatego podczas rozmowy z twórcą skupimy się na kwestiach scenariusza, relacjami tekstu i obrazu oraz innymi aspektami realizatorskimi. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – także dla osób, które nie wezmą udziału we warsztatach.
Za zdjęcia do „Sonaty” odpowiedzialny” jest Tomasz Augustynek, autor zdjęć do takich seriali, jak „Wataha”, „Odwróceni. Ojcowie i córki”, „Zachowaj spokój” i wielokrotny gość Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.
Bilety w cenie 15 zł normalny, 12 zł ulgowy (+ 1 złoty opłaty transakcyjnej) są dostępne na stronie 👉 https://kinocamerimage.pl/wydarzenia/projekcja-filmu/sonata/
lub w kasie kina otwieranej codziennie na pół godziny przed pierwszym seansem.
👉 Początek projekcji o godzinie 18.00.
👉 Spotkanie z Bartoszem Blaschke, otwarte dla wszystkich chętnych, rozpocznie się ok. godz. 20:00.
Zapraszamy!
Skip to content