Spotkanie z Danielem Rycharskim | Artus Festival

Opublikowano: 9 sierpnia 2022 r.

Data i czas
10 sierpnia 2022 r. (środa)
18:30–20:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
FestiwaleSpotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

🎤 Zajmuje się tematami prowincji, religijności, chrześcijaństwa, tożsamości osób LGBTQ+. Szuka napięć i nowych połączeń między pozornie opozycyjnymi społecznościami. Poprzez działalność artystyczną manifestuje osobiste poszukiwanie przestrzeni, w której nieheteronormatywność i wiara chrześcijańska mogą wspólnie funkcjonować. Kolejnym gościem Artus Festiwalu jest jeden z najbardziej rozchwytywanych, współczesnych artystów wizualnych, a także dynamiczny aktywista – Daniel Rycharski.
🎤 Jak sam o sobie mówi, jest artystą konceptualnym i awangardowym. Jego działalność angażuje wiele technik, spośród których centralne miejsce zajmują instalacje. Współpracuje z aktywistami społeczności LGBTQ+ oraz religijnymi i rolniczymi stowarzyszeniami, by dać wyraz ich problemom i przeżyciom, przyczyniając się w ten sposób do budowania porozumienia między mieszkańcami polskich miast oraz wsi. Z uwagi na to, iż jednym z głównych celów artysty jest propagacja sztuki na wsi, często angażuje w produkcję sztuki swoją lokalną społeczność. W ubiegłym roku ukazał się oparty na życiu Rycharskiego film „Wszystkie nasze strachy”. Produkcja w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta zdobyła uznanie publiczności i krytyków, wyrażone licznymi nagrodami – w tym statuetką Złotych Lwów 2021 w kategorii „najlepszy film”. Autor scenografii do spektaklu „Miłość w czasach zarazy” Jakuba Skrzywanka.
🎤 Daniel Rycharski – artysta wizualny, aktywista. W latach 2005-2009 studiował grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Następnie obronił doktorat na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, twórca projektów interdyscyplinarnych w przestrzeni publicznej. Laureat licznych nagród, m.in.: tytułu Kulturysta Roku Programu Trzeciego Polskiego Radia 2012, Paszportu Polityki 2016 w kategorii sztuki wizualne oraz Dorothea Stetten Art Award 2022. Mieszka i pracuje w Kurówku i Szczecinie.
🎤 Transmisja na żywo dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 18:30, a także po jej zakończeniu na obu profilach bez ograniczeń.
————
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Patronat medialny:
TVP3 Bydgoszcz,
TV Toruń,
Radio GRA,
Oto Toruń,
Tylko Toruń,
Poza Toruń
Sponsor Główny Festiwalu:
PGE Toruń S.A.
Sponsorzy:
Nova Trading
Polanica Broker
Rossmann
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Skip to content