Spotkanie z Katarzyną Bondą | 21.04.2022 | Gwiazdór Kryminalny Kujawy i Pomorze

Opublikowano: 24 marca 2022 r.

Data i czas
21 kwietnia 2022 r. (czwartek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

21 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą! Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych będzie pierwszym gościem, który odwiedzi Toruń w ramach projektu „Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Katarzyna Bonda jest autorką serii kryminalnej z Hubertem Meyerem („Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, „Nikt nie musi wiedzieć”, „Klatka dla niewinnych”, „Balwierz”), tetralogii z profilerką Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony Pająk”), a także powieści kryminalnych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami – „Miłość leczy rany” i „Miłość czyni dobrym”.
Ma w dorobku również dokumenty kryminalne: „Polskie morderczynie”, „Zbrodnia niedoskonała” oraz „Motyw ukryty” napisane wspólnie z Bogdanem Lachem.
Książki Katarzyny Bondy sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa i pół miliona egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach. Prawa do edycji zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.
Na podstawie „Lampionów” powstał serial „Żywioły Saszy” emitowany przez stację TVN. Prawa do adaptacji książki dokumentalnej „Polskie morderczynie” kupiła Nordic Entertainment Group – serial fabularny pojawi się w platformie streamingowej Viaplay.
„Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze” to projekt, który – dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.
W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami „kryminalnymi”, warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Projekt zwieńczy gala, podczas której przyznamy nagrodę za debiut kryminalny roku 2021.
Terminy pozostałych spotkań w ramach projektu „Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze”:
5 maja: Robert Małecki – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
26 maja: Katarzyna Puzyńska – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
9 czerwca: Ryszard Ćwirlej – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
15 września: Maciej Siembieda – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
20 października: Marta Matyszczak – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
26 listopada: Wojciech Chmielarz – Teatr Muzyczny, Żeglarska 8
Wszystkie spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Fundacja Kult Kultury
Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Patroni: Legimi, Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu – Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń
Skip to content