Spotkanie z mistrzynią świata w dekorowaniu Jowitą Woszczyńską

Opublikowano: 25 listopada 2019 r.

Data i czas
29 listopada 2019 r. (piątek)
17:00

Lokalizacja
Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wczytuję mapę...

29 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy do Muzeum Toruńskiego Piernika na spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w dekorowaniu tortów 2019 – połączonym z prezentacją wyróżnionego ciasta.

Podczas imprezy Jowita Woszczyńska opowie o swojej cukierniczej pasji, o tym jak osiągnęła sukces, jak wyglądały przygotowania i przebieg mistrzostw świata oraz ile trudu trzeba włożyć, by osiągnąć tak wysoki poziom. Poprowadzi także krótki pokaz dekorowania na żywo.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

A już tydzień później, 6 grudnia także w Muzeum Toruńskiego Piernika odbędą się mikołajkowe warsztaty dekorowania pierników. Od 12:00 zapraszamy do udziału w godzinnych zajęciach. Koszt uczestnictwa to zaledwie 15 złotych. Zaplanowano trzy grupy warsztatowe, liczba miejsc ograniczona. Bilety do zakupu w kasach muzeum lub online na bilety.muzum.torun.pl.

Jowita Woszczyńska swoją pasję i miłość do cukiernictwa rozpoczęła w 2014 roku w Cukierni Sowa. Jest samoukiem i zajmuje się sugarcraftingiem od 5 lat, a z wykształcenia jest filozofką. W 2017 r zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Dekoracji Tortów Expo Sweet. Wygrana umożliwiła jej start w Mistrzostwach Świata w Dekoracji tortów w Mediolanie, gdzie zdobyła brązowy medal. W konkursie „Profesjonalne duety: cukiernik plus dekorator” podczas Sweettargi 2018 w Katowicach zwyciężyła w parze z cukiernikiem Marcinem Ignaszakiem. W lutym 2018 roku była członkiem jury w Mistrzostwach Europy w Dekoracji tortów Expo Sweet. W 2019 roku ponowne zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Dekoracji Tortów Expo Sweet, a kilka miesięcy później została Mistrzynią Świata w Mediolanie.

Skip to content