Spotkanie z Robertem Małeckim | Najsłabsze ogniwo | Premiera książki

Opublikowano: 24 września 2021 r.

Data i czas
29 września 2021 r. (środa)
18:00–19:30

Kategorie
Spotkania

Mapa niedostępna

 Już 29 września o godz. 18.00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem Małeckim! Toruński pisarz, nagrodzony szeregiem nagród gatunkowych, opowie nam o swojej najnowszej książce, thrillerze „Najsłabsze ogniwo”. Spotkanie poprowadzi Maciej Siembieda.
 Dla fanów i fanek mamy specjalną niespodziankę! 100 pierwszych osób, które pojawią się na wydarzeniu i ustawią w kolejce, otrzyma od Wydawnictwa Czwarta Strona bezpłatny egzemplarz „Najsłabszego ogniwa” z dedykacją autora.
 Spotkanie będzie transmitowane – każda osoba, która weźmie udział w spotkaniu jednocześnie wyraża zgodę na wykorzystanie jej wizerunku w materiałach promujących powieść.
Serdecznie zapraszamy w imieniu autora – Roberta Małeckiego, gospodarza spotkania – Dworu Artusa oraz wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału.
 A co czeka Was w najnowszej książce Roberta Małeckiego?
Podobno zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.
Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku. Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci podejrzewają, że Aleks i Alina wyskoczyli na krótki romantyczny urlop i odcięli się od świata. Jednak kiedy oboje milczą zbyt długo, Piotr nie ma wątpliwości, że wydarzyło się coś złego.
Tylko co stało się z Aleksem i Aliną oraz kto stoi za ich zaginięciem? I dlaczego – w tym samym czasie – nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu? Czy to możliwe, że coś łączy obie te sprawy?
Aby poznać prawdę, Warot będzie musiał wyplątać się z pajęczyny pełnej kłamstw, którą tkają także jego najbliżsi.
A w solidnym i trwałym łańcuchu tajemnic trudno trafić na jedno, najsłabsze ogniwo…
 ROBERT MAŁECKI
Politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru (w 2019 roku nagroda główna za Skazę, w 2020 nagroda czytelników za Wadę) oraz Nagrody Kryminalnej Piły (w 2019 roku za Skazę).
Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie (Skaza, Wada, Zadra) oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie). Jego pierwszy thriller, Żałobnica, uplasował się na drugim miejscu w rankingu najlepszych powieści kryminalnych według „Książek. Magazynu do Czytania”. W 2021 roku wydał dwa kolejne thrillery: Zmorę (kwiecień) oraz Najsłabsze ogniwo (wrzesień).
 Książkę „Najsłabsze ogniwo” poleca ANNA MUCHA:
„Wszyscy kłamią. Jedni, aby chronić siebie, inni – najbliższych. Kłamią w słusznej sprawie albo żeby ukryć zbrodnie. Sieć kłamstw oplata bohatera. Pochłonęłam w jedną noc.”
Robert Małecki
Najsłabsze ogniwo
Premiera 29 września 2021
Wydawnictwo Czwarta Strona
Skip to content