Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem | 09.06.2022 | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

Opublikowano: 2 czerwca 2022 r.

Data i czas
9 czerwca 2022 r. (czwartek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

Jest dziennikarzem, pisarzem i wykładowcą. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1996 – 1997 pracował jako reporter w TVP Katowice, w latach 1997-2010 w poznańskim oddziale TVP, gdzie m.in. był szefem redakcji „Teleskopu” i wydawcą ogólnopolskiego programu reporterskiego „Telekurier”.
W roku 2010 został członkiem zarządu do spraw programowych poznańskiego Radia Merkury. Odszedł z radia w 2015 roku. Jest wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Przede wszystkim jednak jest znany jako pisarz – autor powieści kryminalnych, twórca nowego gatunku literackiego – powieści neomilicyjnej. Opublikował trzy powieściowe cykle kryminalne o poznańskich szkiełkach: Cykl PRL-owski „milicyjny” i przedwojenny „policyjny” oraz współczesny.
Dwukrotny zdobywca Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, a także Kryminalnej Piły i Złotego Pocisku.
Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt, który – dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.
W ramach projektu odbywają się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami „kryminalnymi”, warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator).
Projekt zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.
Terminy pozostałych spotkań w ramach projektu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze:
– 15 września: Maciej Siembieda – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
– 20 października: Marta Matyszczak – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
– 26 listopada: Wojciech Chmielarz – Teatr Muzyczny, Żeglarska 8
Wszystkie spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Fundacja Kult Kultury
Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Patroni: Legimi, Magazyn Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu – Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń
Skip to content