Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

Opublikowano: 3 listopada 2023 r.

Data i czas
7 listopada 2023 r. (wtorek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

7 listopada naszym gościem będzie Tomasz Raczek – dziennikarz radiowy i telewizyjny, krytyk filmowy, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji „Raczek movie” w Radiu Nowy Świat oraz wideorecenzji w serwisie YouTube. Spotkanie odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej /Słowackiego 8/. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Tomasz Raczek przez wiele lat wraz z Zygmuntem Kałużyńskim prowadził telewizyjny cykl filmowy „Perły z lamusa”. Obecnie prowadzi kinoterapię w kinach, radiu i w internecie. Wcześniej był m.in. kierownikiem literackim Zespołu Filmowego „Oko”, krytykiem tygodnika „Polityka”, redaktorem naczelnym „Playboya” oraz miesięczników „Film” i „Voyage”, kierował kanałami telewizyjnymi i radiowymi nfilmHD. Prowadził programy i audycje w Canal+, RMF FM, TOK FM, Radio Klasyka i PR2.
Dziennikarz jest laureatem Wiktora, Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, może się pochwalić tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Napisał kilkanaście książek o filmie i telewizji.
Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Skip to content