Stand-up / Historyczna Wielka Trasa

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 r.

Data i czas
12 maja 2021 r. (środa)
18:00–20:00

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Mapa niedostępna

Zapraszamy na historyczną Wielką Trasę!
Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae.* – Cyceron.
Stare chińskie przekleństwo mówi „Obyś żył w ciekawych czasach”. Nie da się ukryć- czasy mamy arcyciekawe. Dlatego postanowiliśmy się nimi nie zajmować. Ocenę obecnej sytuacji zostawimy następnym pokoleniom komików, a sami zajmiemy się tym co minęło.
Jak uważał Aldous Huxley: „Z historią jest jak z mięsnym pasztetem – nie należy się przyglądać jak się go przyrządza”. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na gotowy, świeżo z pieca wyjęty pasztet! Już w kwietniu i maju ruszymy w kolejną pandemiczną Wielką Trasę, tym razem historyczną!
Dlaczego akurat taki temat? Michał Dielagin zaznaczał, że „w szkole są dwa najważniejsze przedmioty: przysposobienie obronne, żeby wiedzieć jak strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo”. Bez zezwolenia uczyć strzelać nie możemy, ale przypomnieć na kogo warto mieć baczenie- tego już nikt nam nie może zabronić!
Zapraszamy Was serdecznie na powtórkę z historii!
(*) Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia.
Wystąpią: Antoni Syrek-Dąbrowski, Cezary Jurkiewicz, Karol Kopiec, Cezary Ponttefski, Bartłomiej Walos, Maciej Buchwald, Sebastian Rejent, Bartosz Zalewski, a całość poprowadzi Maciej Adamczyk.
**Wydarzenie odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym.
***Wydarzenie dla osób powyżej 16 roku życia.
Skip to content