Stay Nowhere, Bastard Disco i Pavement Pizza — koncert

Opublikowano: 21 listopada 2019 r.

Data i czas
23 listopada 2019 r. (sobota)
20:00

Lokalizacja
Dwa Światy (ul. Ducha Świętego 10)

Kategorie
Koncerty

Wczytuję mapę...

Trzy młode kapele, o których być może jeszcze nie słyszeliście, ale którymi zdecydowanie warto się zainteresować! Czego się spodziewać? Nostalgii, grunge i emo punka od Stay Nowhere, podszytego wpadającymi w ucho melodiami noise-rocka od Bastard Disco, oraz lekko surfującego, garażowego lo-fi punka od Pavement Pizza!

SZCZEGÓŁY

  • Data: 23 listopada 2019, godz. 20:00
  • Miejsce: Dwa Światy – ul. Ducha Św. 10/12, Toruń
  • Bilety: 20 PLN – w dniu koncertu na bramce.

FB EVENT

▶ STAY NOWHERE (grunge, emo, punk / Kraków)

Jeden z ciekawszych młodych zespołów na scenie, choć założony przez doświadczonych i znanych z innych projektów muzyków. To, co prezentuje Stay Nowhere to przepełniony emocjami i nostalgią grunge na punkowych patentach. Zadebiutowali świetnym albumem zatytułowanym po prostu „Stay Nowhere” w 2017 roku, na którym słychać zarówno wpływy takich kapel jak Title Fight czy wczesny Basement, jak i całej sceny z Seattle z lat 90tych. W tym roku wypuścili dwa nowe single – „Kill Me” i trochę deftonesowy „Run” (do tego drugiego pojawił się również klimaciarski teledysk). Aktualnie pracują nad następcą swojego debiutu, a nowego materiału na żywo na pewno nie zabraknie podczas ich pierwszej wizyty w Toruniu!

▶ BASTARD DISCO (noise, rock, alternative, post-punk / Warszawa)

Ostateczny skład Bastard Disco uformował się w 2015 roku. Zespół czerpie inspiracje z amerykańskiego noise’a i post-hardcore’u lat 90-tych. W ich muzyce słychać wpływy takich grup jak Fugazi, Quicksand, Smashing Pumpkins, Sonic Youth czy Pixies.

Debiutancka płyta, „Warsaw Wasted Youth”, ukazała się w 2017 roku nakładem Anteny Krzyku – najstarszej polskiej wytwórni niezależnej. Płyta odbiła się szerokim echem w prasie. O Bastard Disco pisali między innymi: Noisey Magazine Polska, Red Bull Music, Gazeta Wyborcza, czy Dziennik.pl.Od tego czasu zespół koncertował w całej Polsce, dzieląc scenę m.in. z Japandroids i Shame. Grał na Spring Break i OFF Festival. W sierpniu 2018 roku zespół nagrał drugą płytę – “China Shipping”, która ukazała się wiosną 2019 roku i właśnie ten album promować będą w Toruniu.

▶ PAVEMENT PIZZA (punk, surf, lo-fi, garage / Warszawa)

Zastanawialiście się kiedyś jak brzmią wakacje? Otóż wakacje brzmią właśnie tak, jak wydany w tym roku przez album „SKUXX”. Granie spod znaku Wavves czy wczesnego Fidlara. Trochę Kalifornia, trochę surf, trochę garaż, za to bardzo dużo wpadających w ucho melodii i ogólnego luzu. No i „pizza” w nazwie, jak tu ich nie kochać.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content