Studio Salonik – nowy podcast Dworu Artusa I Czas

Opublikowano: 30 marca 2021 r.

Data i czas
10 kwietnia 2021 r. (sobota)
20:00–20:30

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

O czym rozmawia artusowa ekipa, gdy zgasną już wszystkie światła na scenie, wybrzmią ostatnie dźwięki koncertu, a goście opuszczą mury Dworu Artusa?
Tego… i więcej możecie dowiedzieć się z naszych zakulisowych podcastowych rozmów – wprost ze Studia Salonik!
W naszym nowym cyklu – który możecie oglądać na laptopie, smartfonie lub słuchać w aucie, jak podcast – na luzie porozmawiamy o sztuce, filozofii, nauce, popkulturze, sporcie, filmach i serialach, a nawet… codziennym życiu oraz wyzwaniach podejmowanych w instytucjach kultury.
Łukasz Wudarski, Piotr Pawłowski oraz Monika Dejnecka pracują na co dzień w Centrum Kultury Dwór Artusa. Każde z nich ma swoją specjalną, ulubioną działkę:

Łukasz – sztukę i filmografię
Piotr – popkulturę i teatr improwizacji
Monika – filozofię i logikę

W pierwszym odcinku zajmą się czasem. Od roku płynie dla nas całkiem inaczej – przestały go wyznaczać weekendy wypełnione zabawą, spotkania ze znajomymi czy spontaniczne albo planowane wakacyjne wyjazdy.
📍 Dla kogo w pandemii czas zwolnił, dla kogoś przyspieszył…
📍 Czy da się nie przywiązywać wagi do upływającego czasu oraz czy jest on dla nas przyjacielem lub wrogiem?
📍 A może tak, jak chciałby J.E. McTaggart – jeden z ulubionych filozofów Moniki – czas po prostu nie istnieje i wcale nie musimy się nim przejmować?
Wsiadajcie do naszego wehikułu czasu, gdzie ekipa Artusa poprowadzi Was na naszym Facebooku i YouTube przez meandry filozofii czasu i odpowie na pytania, które zawsze chcieliście zadać, a nie było ku temu okazji.
Skip to content