„Świadome podróżowanie” warsztaty | post-turysta.pl

Opublikowano: 7 czerwca 2021 r.

Data i czas
15 czerwca 2021 r. (wtorek) – 17 czerwca 2021 r. (czwartek)
15:00–19:00

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Podczas warsztatów dowiemy się między innymi tego, kto jest narratorem turystycznej wyobraźni. Co znaczy słowo „egzotyka” i dlaczego w wielu tekstach podróżniczych my mamy „języki”, a Indianie „narzecza” lub „dialekty”?
Spróbujemy też zdekonstruować teksty podróżnicze i kryjące się za nimi stereotypy oraz dowiedzieć się, co między wierszami przemyca Lonely Planet i National Geographic.
Na koniec zastanowimy się, jak to, z czym przyjeżdżamy, wpływa na odwiedzane miejsca i ich mieszkańców.
Warsztat przewidziany dla maks. 20 osób (od 16 roku życia).
O PROWADZĄCYCH / post-turysta.pl
Marysia Złonkiewicz – zajmuje się migracjami turystycznymi i uchodźczymi. Bałkanistka, absolwentka turystyki. Współtwórczyni i koordynatorka inicjatyw post-turysta, poświęconej świadomemu podróżowaniu; uchodzcy.info, dostarczającej rzetelną wiedzę na temat uchodźstwa; Chlebem i Solą, w ramach której wspiera uchodźców w codziennym życiu w Polsce. Odwiedzała Azję Południowo-Wschodnią, Róg Afryki, Amerykę Centralną, Bliski Wschód i Bałkany. Studiowała w Warszawie, Sarajewie, Palembangu i Montpellier.
Paweł Cywiński – wykładowca na WGiSR UW, wspótwórca post-turysta.pl, uchodźcy.info oraz Chlebem i Solą. Otrzymał od Amnesty International Pióro Nadziei, finalista nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Andrzeja Czerneckiego, a projekty które współtworzył otrzymywały takie nagrody jak Intercultural Achievement Award, Nagrody Gazety Stołecznej czy S3KTOR Grand Prix Miasta Stołecznego Warszawy. Były również finalistami Traveler National Geographic w kategorii Społeczna Inicjatywa w latach 2016 i 2019. Zjeździł co czwarty kraj świata.
Warsztat jest bezpłatny!
Zapisy poprzez formularz (do 17 czerwca):
http://bit.ly/SwiadomePodrozowanie
Wydarzenie w ramach 3. Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd
https://fb.me/e/IyHHrLnA
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Funduszu Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG
Skip to content