Świat i okolice — Antojitos — Meksykańskie zachcianki

Opublikowano: 11 grudnia 2019 r.

Data i czas
18 grudnia 2019 r. (środa)
18:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Maja i Łukasz podróżują od lat. Choć lubią ekstremalne przeżycia, najważniejszym celem ich podróży niezmiennie jest poznawanie ludzi i innych kultur. Obydwoje – miłośnicy krajów Ameryki Łacińskiej. Notabene, ich pierwsza wspólna rozmowa dotyczyła strzelaniny w Meksyku, której świadkiem był Łukasz. W międzyczasie odwiedzili wiele innych miejsc, ale wspólny powrót do krajów latynoskich wciąż odkładali. Do czasu, kiedy zorganizowali w Dworze Artusa 1. edycję Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd, podczas której jednym z prezentowanych krajów był Meksyk. To wydarzenie sprawiło, że nie było innej możliwości niż pojechać do Krainy Kaktusów i Tequili.

W lipcu 2019 wybrali się w ponad 5 tygodniową podróż eksplorując południowy i środkowy Meksyk. W trakcie wyjazdu nocowali u diametralnie różnych, ale tak samo fascynujących ludzi. Pokochali ten zakątek świata tak bardzo, że gdy myślą o wyprowadzce z Polski to jest to jedyny słuszny kierunek.

„Meksyk to kraj mocno postrzegany stereotypami. Mogłoby się wydawać, że nie trzeba tam jechać, żeby o nim wiele powiedzieć. Sombrero, Tequila, Mariachi, Dia de los Muertos, Narcos czy Telenowele. To tylko niektóre ze skojarzeń. Czy są one trafne? Meksyk jest tak różnorodny jak wielki, a wspomnienia po powrocie pozostawiają uczucie ciekawości dopiero rozpoczętej książki. Dla nas to przede wszystkim kraj tolerancyjny, otwarty na inne nacje czy kolor skóry. Niezależnie od stanu posiadania, każdy jest tutaj na swój sposób prawdziwie szczęśliwy, docenia to co ma i kim jest.”

Maja i Łukasz podczas spotkania opowiedzą o:

  • niezwykłych spotkaniach z Meksykanami i stereotypach
  • mnogości kultur i wierzeniach Meksyku
  • warsztatach teatralno-kulturowych, które poprowadzili przy współpracy z Ambasadą Polską w Meksyku w Museo Infantil de Oaxaca
  • miejscach jeszcze niezadeptanych
  • pracy zdalnej w różnych okolicznościach przyrody

A przede wszystkim wyjaśnią co dla Meksykanów oznaczają tytułowe Antojitos.

Skip to content