Świat i okolice – Kolumbia | Jerzy Żenkiewicz

Opublikowano: 15 października 2020 r.

Data i czas
25 listopada 2020 r. (środa)
18:30–21:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Kolumbia to kraj fantastycznych krajobrazów, majestatycznych andyjskich kordylier, czynnych wulkanów, rozległej dżungli i rozśpiewanego wybrzeża karaibskiego. Kraj o bogatej kilkutysięcznej historii i kulturze, bogatych zasobach surowcowych, egzotycznej faunie i florze. To również kraj o widocznej kastowości społeczeństwa, co skutkowało licznymi konfliktami i wojnami wewnętrznymi m.in. z udziałem karteli narkotykowych.
Jerzy Żenkiewicz w ostatnich latach trzykrotnie odbył podróże po Kolumbii. Podczas spotkania z cyklu Świat i okolice opowie o sukcesach i problemach tego kraju, bogato ilustrując swoją relację.
Jerzy Żenkiewicz

– elektronik, informatyk, pionier polskiego Internetu, publicysta, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, podróżnik. Jest autorem ponad stu publikacji z dziedziny telekomunikacji, systemów komputerowych i infrastruktury sieciowej. Badacz historii Kresów Północno-Wschodnich, głównie Litwy Kowieńskiej. Z tego zakresu opublikował kilkadziesiąt publikacji, w tym pięć książek, m.in. Historię Litwy na przestrzeni wieków i jej powiązania z Polską, Ziemiaństwo polskie w Republice Litewskiej w okresie międzywojennym, Dwór polski i jego otoczenie oraz Rodzinne drogi. Odbył podróże do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach, w tym trzy wyprawy do Kolumbii.

Wstęp – 5 zł | Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny
Skip to content