Świat i okolice | „Piękny mamy dzień w Hawanie” | Adam Kwaśny

Opublikowano: 25 kwietnia 2023 r.

Data i czas
26 kwietnia 2023 r. (środa)
18:30–19:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Hawana – miasto światła i ruin. Za każdym razem wita upałem, zapachem palonej ropy, zgiełkiem jazzu i głośnej ulicy. Wędrówka przez Hawanę jest ekscytująca, podobnie jak jej dzieje i sekrety. W trakcie kolejnego spotkania z cyklu „Świat i okolice” przeniesiemy się na gorącą Kubę za sprawą fascynujących opowieści Adama Kwaśnego!
Adam Kwaśny jest niezwykle aktywnym podróżnikiem, który nie zachowuje swoich przygód tylko dla siebie, ale ochoczo dzieli się historiami. O niezwykłości naszego gościa pisał autorytet w dziedzinie podróży… kulinarnych – Robert Makłowicz:
„Lico Adama Kwaśnego zdobi szpakowata broda, jednak nie każdego pisarza, który rzeczoną nosi, porównywać można do najsłynniejszego piszącego brodacza wszech czasów, Ernesta Hemingwaya. Adama można, bowiem to Kuba jest tematem „jego pisarstwa, choć zważywszy na styl tegoż, nie od rzeczy byłoby również skojarzenie z południowoamerykańskim realizmem magicznym. Kuba fascynuje, książki Adama jej poświęcone również.”
„Piękny mamy dzień w Hawanie” to najnowsze wydawnictwo Kwaśnego, które ukazało się nakładem Solecki & la compañía. Tytuł książki jest jednocześnie tytułem najnowszego programu Adama Kwaśnego, który podróżnik zaprezentuje już 26 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:30 w Dworze Artusa!
W dniu wydarzenia będziecie mogli zakupić swój egzemplarz książki „Piękny mamy dzień w Hawanie”.
Adam Kwaśny – pisarz, podróżnik i scenarzysta. Od 19 lat wędruje po Kubie, gdzie znalazł swoją drugą ojczyznę. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana, organizującego autorskie wyprawy na Kubę. Autor książek: „Potrawy”, „Trzy dramaty średniowieczne”, „Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela”, „Piękny mamy dzień w Hawanie”. Współautor wydawnictwa „Religia, historia i przyszłość w kulturze afrokaraibskiej”. Pomysłodawca i współtwórca spektaklu „Cantigas de Santa Maria” z Maciejem Maleńczukiem w roli głównej. Publikował m.in.: w „Kontynentach”, „Zwierciadle”, „Poznaj Świat”. Członek Unii Literackiej oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Skip to content