Światła! Kamera! Artus! | „Nędzarz i madame” | Artus Festival

Opublikowano: 3 sierpnia 2022 r.

Data i czas
8 sierpnia 2022 r. (poniedziałek)
16:30–18:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

🎬 W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!
🎬 Film ukazuje artystyczną i dobroczynną działalność polskiego malarza i powstańca styczniowego – Adama Chmielowskiego. Mężczyzna, porzucając pełne burzliwych doświadczeń życie, wstępuje do zakonu jezuitów. Po serii niefortunnych doświadczeń zostaje z niego wydalony. Chcąc służyć ubogim, przybiera imię brata Alberta, by następnie założyć zgromadzenie albertynów i albertynek. Historię jego życia dopełniają losy przyjaciół Chmielowskiego – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.
🎬 Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 8 sierpnia o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!
🎬 Liczba miejsc ograniczona | Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem | Jednej osobie przysługuje 1 wejściówka. Brak możliwości rezerwacji wejściówek
———–
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Patronat medialny:
TVP3 Bydgoszcz,
TV Toruń,
Radio GRA,
Oto Toruń,
Tylko Toruń,
Poza Toruń.
Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.
Skip to content