Światła! Kamera! Artus! | „Rok spokojnego słońca” | Artus Festival

Opublikowano: 14 lipca 2022 r.

Data i czas
25 lipca 2022 r. (poniedziałek)
16:30–18:30

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Film

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

🎬 W ramach tegorocznego Artus Festiwalu realizujemy niezwykły cykl filmowy – „Światła! Kamera! Artus!” Z czego wynika jego wyjątkowość? Podczas serii seansów obejrzymy produkcje kręcone w naszym regionie – szczególnie w Toruniu oraz w samym Dworze Artusa! Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie autorskie oraz dyskusja z udziałem publiczności. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!
🎬 Do małego miasteczka na zachodzie Polski przyjeżdża komisja wojskowa z USA. W trakcie poszukiwań grobów jeńców alianckich dochodzi do spotkania dwójki ludzi – dojrzałej Emilii i amerykańskiego kierowcy Normana. Wzajemne zainteresowanie utrudnia bariera językowa, jednak między parą zaczyna rodzić się uczucie. Mimo iż obydwoje są wolni i zafascynowani sobą, kobieta odmawia wspólnego wyjazdu za ocean. Czy miłość okaże się silniejsza niż odległość?
🎬 Pamiętajcie, by po zakończonym seansie nie opuszczać naszego kina! Zostańcie na spotkaniu autorskim, które będzie świetną okazją do rozmowy wokół filmu oraz poznania ciekawostek i kulis jego realizacji! Ile znajomych Wam miejsc zobaczyliście na ekranie? Wpadnijcie do Artus Cinema 25 lipca o godz. 16:30 i podzielcie się z nami swoimi refleksjami!
———–
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Patronat medialny:
TVP3 Bydgoszcz,
TV Toruń,
Radio GRA,
Oto Toruń,
Tylko Toruń,
Poza Toruń
Sponsor Główny Festiwalu:
PGE Toruń S.A.
Sponsorzy:
Nova Trading
Polanica Broker
Rossmann
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Skip to content