Swiernalis

Opublikowano: 25 lutego 2020 r.

Data i czas
7 maja 2020 r. (czwartek)
19:00–23:00

Lokalizacja
ACKiS „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Wczytuję mapę...

wiernalis – ta postać zadebiutowała w 2016 roku kiedy to nakładem wydawnictwa Kayax ukazała się jego debiutancka płyta o tajemniczym tytule „Drauma”.
Ten wokalista, tekściarz i instrumentalista przez 4 lata szukał kolejnych etapów swojej muzycznej drogi i kompanów radzących sobie z jego oczekiwaniami. W międzyczasie wypuścił 3 single ‚Pergamin’, ‚Blizny’, ‚Szaleniec’ (feat. Michał Kmieciak) eksperymentując z brzmieniem i nie dając o sobie zapomnieć słuchaczom. Obecnie przygotowuje się do wydania drugiej płyty wiosną 2020 roku, która zwiastuje szybszy i bardziej elektroniczny rozdział w jego muzyce.
Zapraszamy serdecznie na koncert SWIERNALISA. Wystąpi on wraz ze swoim składem, z którym zaprezentuje świeżutki i energetyczny materiał, który ukaże się na drugiej płycie w 2020 roku.
Przedsmak stanowi utwór „Blizny”, który usłyszeć można w radiostacjach na terenie całej Polski, a który to opowiada historię zakończenia nieszczęśliwej miłości i ran, które zadają sobie ludzie w niedobranych związkach. Oprócz „Blizn” Swiernalis zaprezentuje kilka nowych utworów, jak również dwa single z pierwszej płyty – wakacyjne „Dzikie palmy” i niepokojące studium przypadku choroby w „Sierści”. Wszystko to w zgranym kwintecie, w którym w basowe struny uderza Adam Świerczyński (Rosalie, Jimek), w te lżejsze, gitarowe Kacper Budziszewski (Fismoll), pałeczki dzierży Adam Fordon, zaś dźwięki pianina i syntezatorów lepsze niż tryb budowania w Simsach wygrywa Szymon Siwierski (MIST). Liderem tego wesołego zamętu jest natomiast jeszcze młody i jeszcze przystojny, w 7 na 10 przypadkach w kapeluszu – Paweł Swiernalis, ponoć z Suwałk, ponoć z Poznania. Pisze on zgrabne teksty dla ekipy i kieruje batutą na próbach. Warto przyjść i posłuchać, przy niektórych piosenkach można się przytulić, przy innych pocałować, a przy pewnych znienawidzić.

Singiel „Blizny” – zapowiadający drugą płytę, która ukaże się w 2020
https://youtu.be/yF_2OxS7gUs
„Dzikie palmy” – wakacyjny przebój z „Draumy”
https://youtu.be/OJ7kYqsOTig

Info o biletach wkrótce